Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Kriminalisté pátrají po pachateli, který nastražil kameny na koleje

Policie hledá nejen svědky nehody u Chodova, ale i cestující z vlaku

6. března 2023 11:55 , aktualizace 12:49

Doprava Pátrání Železniční nehoda

     V úterý 14. února jsme informovali o železniční nehodě, při které vlak Sp 1668 po páté hodině odpoledne najel u Chodova do hromady kamení nastražené na kolejích. Šesti cestujícím ve vlaku se naštěstí nic nestalo a z místa byli v pořádku evakuováni, na vlaku RegioPanter ale došlo k poškození a provoz na trati č. 140 Cheb - Chomutov byl samozřejmě omezen.

     Případem se začali zabývat kriminalisté a a s prosbou o pomoc se nyní obracejí i na veřejnost.
     "Dosud neznámý pachatel na železniční trati mezi Novým Sedlem a Chodovem, přibližně 400 metrů od železniční stanice Chodov, umístil kameny z kolejového podloží na obě kolejnice v délce tří metrů. Na kamení následně tentýž den v 17:20 hodin najela vlaková souprava jedoucí ve směru od Plzně do Karlových Varů," popsal nám tiskový mluvčí policie s tím, že kriminalisté žádají svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali poblíž železniční trati, mezi řadovými garážemi v Horní ulici v Chodově, případně v blízkosti místního Račího rybníka, aby se policistům ozvali na bezplatnou linku 158, nebo se osobně dostavili přímo 2. OOK Sokolov, Dobrovského 1935, 356 01 Sokolov.

     Současně kriminalisté také žádají cestující, kteří byli ve výše uvedené vlakové soupravě, a z místa události odešli před příjezdem policejní hlídky, aby taktéž volali na bezplatnou linku 158, nebo se osobně dostavili na výše uvedenou adresu.
     Informace k této události, které pomohou při vyšetřování, je taktéž možné sdělit policistům na kterémkoliv obvodním oddělení.

Foto ilustrační


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.