Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Kriminalisté se při vyšetřování pokusu o vraždu obracejí na veřejnost

Kriminalisté žádají svědky, kteří 15. května večer viděli řádění muže či jím byli dokonce sami fyzicky napadeni, aby se přihlásili

Autor: Karel Aleš čtvrtek 23. května 09:53 , aktualizace 09:57

Napadení Pátrání Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Pekelný ostrov


     O vraždě ve stádiu pokusu, ke které došlo ve středu 15. května po desáté večer v Rokycanech, jsme vás již informovali a nyní vás prosí o pomoc i kriminalisté.

     "Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje se při vyšetřování pokusu vraždy obracejí na veřejnost. Vyhodnotili kamerové záznamy z Plzeňské ulice, ze kterých je zřejmé, že dne 15. května okolo 22:16 hodin se tam pohybuje muž v krátkých kalhotách, motá se a vstupuje do vozovky. Lidé před ním uskakovali nebo zrychlovali chůzi.
     Kriminalisté žádají všechny, kteří v danou dobu ulicí Plzeňská procházeli a byli výše uvedeným mužem slovně či fyzicky napadeni, nebo případné svědky tohoto jednání, aby kontaktovali vyšetřovatelku na telefonním čísle 974 322 414 a sdělili informace důležité pro vedené trestní řízení,"
požádal dnes o zveřejnění mluvčí policie.


Původní článek:

Vraždit se pokusil u nádraží, před tím chodil se dvěma noži po ulicích a hledal vhodnou oběť

     O narkomanovi, který ve středu v noci v Rokycanech pobodal mladého muže, již od nás víte a dnes můžeme doplnit i další nové informace.

     Útočníkem byl šestatřicetiletý recidivista a narkoman Tomáš N. nejen několikrát soudně trestaný za násilnou trestnou činnost, ale také bývalý pacient psychiatrické nemocnice.
     Na životě ohrožených lidí bylo ten den v Rokycanech bohužel daleko více, než jsme se původně domnívali. Po vydání článku se nám totiž ozvalo několik svědků, které Tomáš N. také ohrožoval. 

     První oběť si vyhlédl před půl jedenáctou u autocentra v Klostermannově ulici. Zde zcela bezdůvodně začal křičet na procházející ženu, že ji zabije a rozběhl se za ní. Žena začala utíkat směrem k parkovišti, kde na ni čekal ve voze její manžel. Schovala se do auta, Tomáš N. za ní sice vnikl i dovnitř vozu, ale v dalším útoku mu naštěstí zabránil manžel ženy, takže agresor z místa utekl.

     Další ohrožení lidé byli na autobusovém nádraží, kde se Tomáš N. pohyboval již s oběma velkými kuchyňskými noži v rukou mezi lidmi čekajícími na autobus. Zde naštěstí nikoho nezranil, ale podle svědků doslova skákal na autobus, který se mu z nějakého důvodu znelíbil.

     O deset minut později se pak Tomáš N. u vlakového nádraží pokusil vraždit. "Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení mladého muže, že jede v Rokycanech v osobním vozidle, a že spatřil muže, který drží v obou rukou nože.
     Tento muž pak jeho vozidlo zpozoroval, šel k němu, otevřel dveře řidiče a zcela bez zjevného důvodu, bez varování a s vědomím, že může řidiče usmrtit, opakovaně zaútočil nožem na horní polovinu jeho těla a způsobil mu bodná zranění. Následně se dal podezřelý na útěk,"
 popsala nám poslední útok muže mluvčí policie.

     Zatímco policisté útočníka pronásledovali, zraněného muže si do péče převzali záchranáři. "My jsme z místa události transportovali s bodnořezným zraněním muže narozeného v roce 2001 na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranářů. Podle našich informací utrpěl napadený muž mimo jiné i bodnou ránu do spodní části hrudníku.

     Policistům se mezitím podařilo útočníka dostihnout a zpacifikovat pomocí taseru. "Policisté útočníka pronásledovali, dostihli a za pomoci donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě. Podezřelý se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek však měl pozitivní výsledek, a to na THC a amfetamin. Rokycanští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení.
     V průběhu prověřování byly zjištěny okolnosti, které vedly k tomu, že si případ převzali krajští kriminalisté odboru obecné kriminality. Ti následně zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže jako obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stádiu pokusu,"
 doplnila ještě tisková mluvčí policie.

      Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který státní zástupce akceptoval a návrh soudu podal.
      Před chvílí předvedla eskorta Tomáše N. k soudu, který rozhodl o jeho vzetí do vazby, takže ho policisté právě převážejí do Věznice Plzeň.


Pozn. red.: Taser je nesmrtící zbraň vystřelující hroty s elektrodami, po jejichž zásahu dojde ke krátkodobé paralyzaci zasaženého člověka.

Jak zásah taseru vypadá se můžete podívat ve videu z obdobného případu:


Pekelný ostrov

První červencový víkend proběhne na ostrově v Holýšově již jedenáctý ročník rockového open air festivalu Pekelný ostrov. Vše začne již ve čtvrtek 4. července v podvečer Warm up party, na kterou je pro všechny vstup zdarma.