V centru Plzně napadal kolemjdoucí

"Mistr Kung-fu a ukrajinský prezident" dnes opět řádil, tentokrát na Denisově nábřeží a Americké

3. listopadu 2021 16:31 , aktualizace 18:25

Alkohol Cizinci Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – Alfa Tactical

     Dnes dopoledne po deváté hodině se na městskou i státní policii obrátilo několik volajících s tím, že na Denisově nábřeží má opilý nebo zfetovaný muž napadat kolemjdoucí a vyhrožovat jim. Svědci dále uváděli, že agresor odchází směrem na Americkou třídu a na místo proto vyjely hlídky obou bezpečnostních složek. Mluvčí policie nám uvedla, že muže odpovídajícího popisu nalezli ležet u křižovatky Pařížské a Americké ulice.
     Policisté a strážníci začali na muže mluvit, ten se zvedl a ihned začal být značně agresivní. Vykřikoval, že je prezident Ukrajiny a mistr Kung-fu, a že si to jde s policisty vyřídit. Vše vyvrcholilo, když odhodil bundu, zaujal bojový postoj a pokusil se jednoho z policistů kopnout do obličeje. Protože nedbal ani opakovaných výzev, aby se uklidnil, musely proti němu být použity donucovací prostředky.
     Již zpacifikovaný cizinec byl poté podroben dechové zkoušce na alkohol. "Muž narozený v roce 1971 nadýchal 2,33 promile," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že muž byl následně umístěn na záchytku a policie se případem dále zabývá.

O tomto muži jsme už jednou psali, konkrétně v pátek 17. září:

Údajný prezident Ukrajiny a mistr Kung-fu skončil v poutech

     V pátek 17. září po deváté hodině večer byli strážníci vysláni do jedné z restaurací na náměstí Republiky, kde se na zahrádce nacházel podnapilý host. Ten totiž verbálně napadal obsluhu i hosty a odmítal odejít. Agresivního a vulgárně pořvávajícího Ukrajince neuklidnil ani příjezd strážníků. "Padesátiletý cizinec strážníkům sdělil, že si může sedět, kde chce, je prezidentem Ukrajiny a ať hlídka městské policie vypadne. Vzhledem k tomu, že u muže nesouhlasila čísla dokladů a bylo zde podezření na nelegální pobyt, hlídka rozhodla o předvedení na cizineckou policii," popsala tisková mluvčí strážníků a pokračovala: "Po celou dobu byl muž velmi hrubý a agresivní. Vyhrožoval mimo jiné i tím, že jeho kamarád, policista z Klatov si to se strážníky vyřídí nebo také, že je mistrem Kung-fu a poté zaujal bojový postoj." 
     Ke zklidnění agresora museli strážníci použít donucovacích prostředků a teprve poté mohl být transportován na cizineckou policii. Orientační dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 1,56 promile alkoholu, a proto byl po ověření totožnosti převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Za své jednání se bude dále zpovídat u Komise pro projednávání přestupků. 

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.