Aktuálně Foto Video

Les u Chotíkova zachvátil požár

S rozsáhlým požárem lesa bojuje 16 jednotek hasičů, nasazen byl i vrtulník

pondělí 22. dubna 19:34 , aktualizace úterý 23. dubna 07:47

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Od půl čtvrté odpoledne bojují hasiči s rozsáhlým požárem v Chotíkovském lese. 
     Požár se v lese rozšířil v blízkosti kóty 452 a pramene Boleveckého potoka a byl nahlášen náhodnými svědky. Vzhledem k větru a suchému počasí se požár začal rychle šířit po zemi i korunami stromů. Na místo bylo postupně povoláno 16 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vyjeli například i hasiči SŽDC a v krátké době byl povolán i vrtulník s bambi vakem. Nepřístupný, kopcovitý terén hasičům velice ztěžuje zásah a je velmi problematické dostat vodu k ohniskům požáru, který v krátké době zachvátil celý vrchol kopce. Sloup dýmu byl podle svědků vidět až z mnohakilometrové vzdálenosti.
     Hasiči k mapování požáru a jeho skrytých ohnisek nasadili dron s termokamerou a po několika hodinách se jim podařilo zastavit šíření ohně korunami stromů. V hašení podloží ale stále pokračují a podle tiskového mluvčího hasičů budou pokračovat zřejmě až do zítřka.
     Čerpací stanoviště vody zřídili hasiči v Chotíkově, vrtulník pak nabírá vodu na požární stanici Košutka.
     Podle tiskového mluvčího hasičů zachvátil požár přibližně 6 hektarů lesa a škoda dosáhne přibližně milionu korun. Příčina požáru je v šetření. Podle našich informací nejsou hlášeni zranění.
     Vrtulník provedl celkem 20 shozů po osmi stech litrů vody.

AKTUALIZACE 7:45 23. dubna: "V 8 hodin se u Chotíkova prostřídají jednotky a bude se řešit další postup. občas se požár lokálně objevuje na různých místech, nicméně je lokalizován," uvedl tiskový mluvčí hasičů.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.