Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pilot pád letounu nepřežil

Další mrtvý člověk, v tomto týdnu jde již o druhou tragickou leteckou nehodu, při té první zemřeli dva muži

pátek 15. září 11:48 , aktualizace 11:57

Hasiči Nehody Smrt Záchranáři

     Včera před pátou hodinou odpoledne oznámil na linku 158 letový dispečer letiště Ruzyně, že se jim přestal hlásit pilot větroně, který startoval do vzduchu za pomoci tažného letounu na letišti u Toužimi na Karlovarsku.

     Okamžitě byla spuštěna rozsáhlá pátrací akce, do které byli zapojeni policisté, vrtulník Letecké služby Policie České republiky a také vrtulník Armády České republiky. Právě posádce vojenského vrtulníku se pak před šestou hodinou večer podařilo větroň vypátrat v poli u obce Odolenovice na Toužimsku.

     Na místo vyrazily všechny záchranné složky, bohužel ale pilotovi již nebylo jak pomoci. „Na místo vyjížděla posádka RZP a RV. Zranění pilota byla neslučitelná se životem a lékař tak mohl pouze konstatovat jeho smrt,“ uvedli nám záchranáři.

     „Při letecké havárii bohužel utrpěl čtyřiačtyřicetiletý pilot, který cestoval sám, zranění neslučitelná se životem,“ potvrdil tiskový mluvčí policie s tím, že přesnou příčinou a okolnostmi tragické havárie větroně se v současné době zabývají karlovarští kriminalisté společně s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. 


V tomto týdnu jde již o druhou leteckou nehodu s tragickými následky

Při pádu letadla zemřeli dva muži 

     Všechny záchranné složky včetně policejního vrtulníku z Prahy a vrtulníku Letecké záchranné služby z letiště v Líních v úterý před devátou hodinou dopoledne vyrážely do Tlustic, což je obec ležící na hranicích Plzeňského a Středočeského kraje, kde došlo k pádu malého letadla do zahrady rodinného domu.

     Na místě byli nalezeni dva velmi vážně zranění muži, kteří podle záchranářů utrpěli mnohačetná zranění. Oba muže museli hasiči vyprostit z vraku letounu a u obou musela být zahájena resuscitace. „Přes veškerou snahu všech posádek na místě a zhruba čtyřicet minut trvající resuscitaci oba muži svým zraněním bohužel podlehli,“ uvedli záchranáři.

     „V troskách letounu byly zaklíněné dvě zraněné osoby, které hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí. Následně pomáhali posádkám zdravotnické záchranné služby při resuscitaci. Ta byla asi po čtyřiceti minutách ukončena, pacienti podle lékaře svým zraněním na místě podlehli. Oba vrtulníky, které byly k letecké nehodě povolány z Prahy a Plzně, odletěly prázdné. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zlikvidovali únik provozních kapalin. Poté spolupracovali s policií a pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod při vyšetřování. Žádné další osoby v souvislosti s touto nehodou zraněné nebyly,“ doplnili podrobnosti hasiči.

     Šetření letecké nehody si převzali kriminalisté a Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kteří mimo jiné zjišťují, jak k pádu došlo a kdo z mužů pilotoval. V případu byla nařízena soudní pitva obou zemřelých k určení přesných příčin jejich smrti.

     Trosky zříceného ultralightu hasiči vyzvedli ze zahrady rodinného domu pomocí jeřábu, aby mohlo být převezeno k odbornému zkoumání. Podle prvotních informací se má jednat o letoun Evektor EV-97 Eurostar SL patřící Letecké škole Hořovice.

Foto: Hasiči