Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Havárie letadla, na místě přistává vrtulník LZS

Během dvou dnů již druhá letecká nehoda

9. května 2023 09:03 , aktualizace 09:56

Hasiči Nehody Záchranáři


      Dnes před devátou hodinou dopoledne došlo na letišti v Rokycanech k havárii malého letadla.

      Na místo vyjely všechny záchranné složky včetně vrtulníku LZS. Hasiči poskytli zraněnému pilotovi předlékařskou pomoc a následně ho předali do péče záchranářům, kteří dorazili vzápětí. "My jsme si do péče převzali muže narozeného v roce 1946, který utrpěl středně těžká zranění, a transportujeme ho letecky na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," doplnili informace záchranáři.

      Na letiště v tuto chvíli míří výjezd kriminální policie i zaměstnanci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, jejich zprávu samozřejmě doplníme hned, jak bude k dispozici.     Jedná se během dvou dnů již o druhou leteckou nehodu, o té první jsme informovali v neděli večer:

Střet dvou letadel

     V neděli před osmou hodinou došlo na letišti Chaloupky nedaleko Klatov ke střetu dvou letadel během přistávání. Jednalo se o malá letadla, přičemž v každém z nich byly dvě osoby.

     Okamžitě na nahlášení této události na místo vyrazily všechny záchranné složky včetně vrtulníku Letecké záchranné služby z letiště v Líních. Podle prvotních zpráv by na místě měli být celkem čtyři zranění včetně dvou dětí.

     Hasiči museli vyprostit jednoho zraněného z vraku jednoho z letadel a poté ho předat záchranářům. "My jsme na místě ošetřili celkem čtyři osoby, z toho dvě děti. Hrozivě vypadající letecká nehoda se naštěstí obešla bez vážných zranění, ale vzhledem k vážnému mechanismu události byly dvě osoby, konkrétně muž narozený v roce 1973 a dítě, transportováni Leteckou záchrannou službu na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Druhý muž a dítě pak byli do nemocnice transportováni pozemní cestou," uvedli nám před chviličkou záchranáři.

      Na místo dorazil výjezd kriminální policie i zaměstnanci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod a společně zahájili vyšetřování.

Foto: ZZS a HZS

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.