Foto

Karel Bobál převzal finanční dar na pomoc týraným zvířatům

Plzeňští muzikanti a ACW Saloon překročili čtvrt milionu korun, které za 14 let věnovali na pomoc zvířatům v nouzi

pondělí 8. ledna 11:51, aktualizace pondělí 8. ledna 12:16

Zvířata

     Tento víkend dorazil do Plzně do ACW Saloonu šéf Psího domova Nora ze Studánky na Tachovsku Karel Bobál, převzal dárky pro svá zvířata a hlavně výtěžek letošního festivalu Vánoce pro pejsky 24,500 korun.
    Plzeňští muzikanti a ACW Saloon tak překročili čtvrt milionu korun, které díky tomuto festivalu získali za 14 let existence tohoto fesivalu a věnovali právě na pomoc týraným zvířatům.

Původní článek:

Čtvrt milionu jako dar na pomoc týraným zvířatům

Plzeňští muzikanti a ACW Saloon již 14 let pomáhají dobré věci


     Právě dnes začíná v Plzni benefiční hudební festival Vánoce pro pejsky, který zde funguje již 14 let a jehož výtěžek šel každoročně na pomoc útulku pro opuštěné psy v Plzni. Loni celkem předaná částka od začátku festivalu překročila 230 tisíc korun a letos se plánuje překonat čtvrt milionu.

Program festivalu:

Po 18.12.   LIGNIT 
Út 19.12.   THE STRINGS                                                                                                 
St 20.12.   OLD BAND  
Čt 21.12.   POSPOLU + MILI BAND - Mezi kapelami vystoupí Diamonds dance group    
22.12.   KOŠÍK BAND          
So 23.12.   ALTERNATIVA + ČÁRY MÁRY             
Ne 24.12.   od 22:00 Štědrovečerní MHS     
Po 25.12.   SEMTEX 

ACW Saloon Kolárova 18, začátek denně od 20 h

Komu jdou peníze z festivalu

     Do útulku na mimořádné výdaje jako léčba či operace zraněných nebo psů. Předchozích 13 let to byl útulek plzeňský, ale letos přišla jedna změna. Plzeňský útulek od ledna přechází pod správu Městské policie Plzeň a vzhledem k tomu, že rozpočet Městské policie je samozřejmě vyšší než rozpočty malých, soukromých útulků, rozhodli jsme se, že výtěžkem z festivalu letos podpoříme právě jeden z menších soukromých útulků a to útulek Tachov.

Jak to vše začalo?

     První rok své existence vlastně byl pouze jeden Vánoční koncert pro útulek a vybralo se více než 2.000 korun. Pak to byl již víkend pro pejsky a majitelé ACW Saloonu předali Útulku za víkend vybraných 5.000 korun. Kapely měly dál zájem hrát pro útulek zadarmo, tradice se začala rozrůstat, festival se prodlužoval a loni se v ACW Saloonu vystřídalo více než deset plzeňských country nebo folkových kapel, které se zřekly honoráře právě pro opuštěné psy.

Představujeme Psí domov Nora

     S útulkem Psí domov Nora spolupracujeme již delší dobu a máme na něj jen ty nejlepší reference. Právě proto jsme se rozhodli, že letos pošleme peníze právě jim. Útulek jsme samozřejmě vřera navštívili a s provozovatelem "psím tátou" a "zvířecím záchranářem" Karlem Bobálem jsme si popovídali.
    Psí domov Nora sídlí v obci Studánka v okrese Tachov a je rozdělen na dvě části, kdy jedna sídlí ve vsi a druhá u řeky společně se Záchrannou stanicí živočichů. Karel má totiž opravdu široký záběr a nevěnuje se jen psům, je schopen pomoct a postarat se doslova od vlaštovky až po koně, který je tu nyní také. Viděli jsme zde dravce, sovy, labutě ale i jezevce, divočáky nebo medvídka mývala. Bohužel jsme ale viděli i zvířata týraná nebo hendikepovaná, policií nezodpovědným majitelům odebraná, která právě Karel dává dohromady a společně s veterinářem připravuje na nový život u lepšího člověka.
     Karel ale nesedí jen u zvířat v útulku, vyjíždí na žádost policie, úřadů, hasičů nebo jen občanů a sám provádí odchyty domácích i volně žijících živočichů. Pokud mu zbude čas, věnuje se prevenci a provádí přednášky pro školy a veřejnost.

Telefon do útulku je 608 154 180

     V galerii níže je několik fotek z minulých let a dokonce i jedna z policejního „zákroku“, kdy jeden rok byli partnery festivalu plzeňští policejní psovodi, kteří do Saloonu přijeli ukázat umění svých čtyřnohých parťáků.

     Zajděte se tedy zaposlouchat do dobré muziky, napít se plzeňského a ještě tím pomůžete opravdu skvělé věci. Začátky koncertů jsou mimo Štědrého dne vždy od 20 hodin.

A.C.W. Saloon

Jediná opravdu Westernová hospoda v Plzni. Pravý, staroamerický Country Saloon, s otevřenou kuchyní a vlastním Armádním klubem s trvalou výstavou zbraní a vojenským barem.