Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Kriminalisté již ví, komu patřila lidská hlava nalezená v centru Plzně

Policie dnes zveřejnila výsledky soudní pitvy zbytků hlavy, která přes rok ležela v řece

Autor: Petr Novák pátek 24. května 09:29 , aktualizace 09:41

Bezdomovci Smrt Vražda

Partner článku – Express servis


     Na začátku tohoto měsíce byla v odpoledních hodinách v řece Radbuze poblíž Denisovo nábřeží v Plzni nalezena lidská lebka a k její identifikaci byla nařízena soudní pitva. Vše nasvědčovalo tomu, že by nález měl souviset s nálezem zohaveného těla slovenského bezdomovce Ladislava Lechnera přezdívaného Čobol a výsledky pitvy to nakonec potvrdily.
     "Výsledky pitvy a provedených odborných zkoumání již máme k dispozici a s jistotou můžeme říci, že lebka patří k tělu muže nalezeného v lednu loňského roku v řece Berounce v Plzni bez hlavy, a že se nejedná o nález lidských ostatků další osoby," uvedla dnes tisková mluvčí policie.


O nálezu zbytků lidské hlavy jsme informovali v článku:

Lidská hlava byla v mělké vodě u břehu a nalezla ji turistka

    V pátek 3. května večer jsme vás informovali, že odpoledne byla v řece Radbuze v Plzni u náplavky na Anglickém nábřeží nalezena lidská hlava a slíbili vám, že dnes přineseme více podrobností.


     Lidskou hlavu ve velmi značném stádiu rozkladu nalezla při procházce slovenská turistka. Hlava ležela u břehu v mělké vodě a jen velmi těžko šlo rozeznat, zda skutečně jde o lidské ostatky. Žena na podivný nález upozornila městskou policii a zároveň prostřednictvím sociální sítě strážníkům zaslala fotografie.

     Operační strážník za využití portálu bezpečí přesně identifikoval místo nálezu, které oznamovatelka uvedla, a na náplavku vyslal hlídku vše prověřit. Když strážníci zjistili, že se skutečně jedná o lidskou hlavu, prostor uzavřeli a na místo přivolali policisty.

     Podle našich informací nebyla hlava nijak zabalená a vše nasvědčovalo spíše tomu, že ji na místo nálezu přinesla řeka v době zvýšeného průtoku po tání sněhu, než že by byla na toto konkrétní místo kýmsi zahozena.

     Policisté místo převzali a uzavřeli i část chodníku na Anglickém nábřeží. Na místo byli povoláni policejní potápěči ze zásahové jednotky, dále speciální pořádková jednotka, a policisté z obou těchto jednotek poté v rojnici prohledávali část úseku řeky mezi ulicemi Pražská a Americká. S policisty pak na místě spolupracovali také plzeňští hasiči.

     "Mohu potvrdit, že od odpoledních hodin prověřujeme nález lidských ostatků, které byly nalezeny v řece Radbuze poblíž Denisovo nábřeží v Plzni. Šetříme veškeré okolnosti této události a celým případem se nyní zabývají plzeňští kriminalisté," uvedla nám k děsivému nálezu mluvčí policie a dnes doplnila, že kriminalisté nyní čekají na výsledky prováděných odborných expertíz.

    Kriminalisté nyní samozřejmě zjišťují, komu hlava patřila i jak se do řeky dostala. Jak jsme již včera uvedli, byla hlava ve značném stadiu rozkladu a ve vodě byla zjevně delší dobu. 

    Pochopitelně se nabízí myšlenka, že by hlava mohla patřit dvaatřicetiletému Slovákovi Ladislavovi Lechnerovi, který se pohyboval mezi plzeňskými bezdomovci a byl známý pod přezdívkou Čobol, jehož bezhlavé a zohavené tělo bylo nalezeno v řece Berounce vloni 12. ledna. To však samozřejmě do vypracování odborné expertízy nelze nijak potvrdit a tedy jde o pouhou domněnku.


     O nálezu zohaveného bezhlavého těla v řece Berounce, zadržení podezřelého i jeho obvinění jsme informovali v článku:

Podezřelý z brutální vraždy bezdomovce byl dopaden

Svých 79 spáchaných trestných činů tak zřejmě završil obzvláště brutální vraždou

     V sobotu 2. března jsme informovali o dopadení a následném obvinění muže podezřelého z extrémně brutální vraždy slovenského bezdomovce Ladislava Lechnera narozeného v roce 1990. Jeho tělo bylo nalezeno ve čtvrtek 12. ledna 2023 dopoledne v řece Berounce.

Neuvěřitelně brutálně zavražděný Ladislav Lechner a místo kde bylo jeho tělo nalezeno

     Stav nalezeného těla šokoval jak zkušené kriminalisty, tak i koronera. Při ohledání těla byla totiž zjištěna amputace hlavy, penisu a varlat, rozpáraný hrudní koš až do krajiny břišní, takže některé orgány zcela chyběly, dále bodné rány v hrudníku, dlouhé řezné rány na stehnech, velké množství bodných ran v oblasti ledvin a také odříznuté velké kusy masa z hýždí.

Kdo je z vraždy obviněný?

     Podezřelým a dnes již i obviněným z tohoto hrůzného činu je Tomáš H. narozený v roce 1981, který má za sebou doslova neuvěřitelnou trestní minulost. Posuďte sami:

     Policisté Tomáše H. řešili za více než 50 krádeží, více než 10 případů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, opakované případy zanedbání povinné výživy, opakované ublížení na zdraví, opakované vloupání, ale také i za loupež, násilí proti úřední osobě, neoprávněné držení platebního prostředku a další trestné činy. 

     Celkem byl Tomáš H. policií řešen v devětasedmdesáti případech!
     Posledního skutku, konkrétně vloupání do auta, se dopustil ve čtvrtek 29. února, tedy v den, kdy byl zadržen pro podezření z výše uvedené vraždy.

     "Tomáš měl s policajtama každou chvíli něco. Pak zmizel, říkalo se, že šel pracovat do Německa, ale klidně také mohl být zase zavřený. Když se znovu objevil v Plzni, pohyboval se mezi divnými lidmi a začal hodně fetovat," uvedl nám muž, který dle svých slov obviněného dobře znal.

     Podle našich informací tento velice zkušený recidivista svou účast na vraždě popírá, ale stejně činil prakticky ve všech výše uvedených případech, které mu v minulosti byly prokázány a za které byl odsouzen.

     Tomáše H. v sobotu 2. března poslala soudkyně do vazby, takže byl po skončení vazebního jednání transportován rovnou do Věznice Plzeň.

Původní záběry z nálezu těla a pátrání po důkazech Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.