Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Tak trochu jiná loupež u bankomatu

Kriminál teď hrozí lupiči i jeho údajné oběti

Autor: Jana Holá středa 6. března 15:13 , aktualizace 15:56

Loupež Zadržení pachatele

Partner článku – Toyota Dolák


     Těsně před Vánoci se kriminalisté začali zabývat případem loupeže, ke které mělo dojít přímo před bankomatem v Ostrově. Chudák přepadený dvaatřicetiletý muž policistům do protokolu barvitě popsal, jak krátce po poledni stál u vkladového bankomatu a jak k němu naběhl neznámý lupič, prudce do něj strčil, vzal mu peněženku s tržbou sto čtyřiceti tisíc, kterou se právě chystal do vkladomatu vložit, a pak z místa utekl.

     Vyšetřování loupeže, kterou náš trestní řád považuje za zvláště závažný trestný čin, převzali kriminalisté, kterým se v policejním žargonu přezdívá loupežníci, tedy specialisté právě na loupeže. Už od počátku se jim ale zdálo, že na tomto případu nebude něco v pořádku a následné vyšetřování ukázalo, že se nemýlili a vše bylo úplně jinak.

     "Údajný poškozený si spolu s údajným lupičem chtěl vyřešit svou tíživou finanční situaci před Vánoci. Oba muži, kteří se velice dobře znali, se v domluvili na zinscenovaném přepadení. Jeden z mužů měl přepadnout druhého v době, kdy měl u sebe peněženku s finančními prostředky společnosti, u které byl zaměstnán," popsal nám mluvčí policie s tím, že po nějaké době si muži odcizené finanční prostředky rovným dílem rozdělili. .

      Kriminalisté nyní zahájili trestní stíhání obou dvaatřicetiletých mužů z Karlovarska, které obvinili ze spáchání trestného činu zpronevěry. V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na pět let.

Foto ilustrační

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.