Foto

Víkend byl náročný i pro Leteckou záchrannou službu

Kout na Šumavě, Plzeň, Klatovy či Zbiroh, to jsou místa, kde v sobotu přistával Kryštof 07

26. října 2020 09:14 , aktualizace 09:19

Záchranáři

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Tento víkend byl náročný pro všechny záchranné složky Leteckou záchrannou službu nevyjímaje. Kout na Šumavě, Klatovy, Zbiroh, to jsou místa kde v sobotu zasahovala posádka LZS AČR Kryštof 07.
     Do obce Kout na Šumavě byli letečtí zdravotníci aktivováni před druhou hodinou odpoledne k muži se zástavou oběhu. Po doletu na místo byl muž resuscitován pozemní posádkou zdravotnických záchranářů, kteří pacienta předali za stálé resuscitace letecké posádce a ta jej transportovala na kardiologickou JIP Fakultní nemocnice Plzeň.
     Za tři hodiny vzlétl vrtulník z Líní do Klatov, kde si posádka převzala muže se zástavou oběhu po pádu z výšky. Pacient byl přepraven do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.
     V nočních hodinách startoval vrtulník potřetí, tentokrát do Zbiroha. Ženu v bezvědomí připojenou na umělou plicní ventilaci transportovala posádka také do Fakultní nemocnice v Plzni.

     K práci leteckých záchranářů tuto sobotu nám přišlo i poděkování od jejich pozemních kolegů: "V dnešní COVID době se "standardní" diagnózy pacientům rovněž nevyhýbají. Domažlické posádky RV a RZP v sobotu zasahovaly u náhlé zástavy oběhu u sedmačtyřicetiletého pacienta. Po úspěšné resuscitaci byl muž transportován Leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Plzni. Posádky děkují za spolupráci LZS i HZS a přejí pacientovi brzké uzdravení a brzký návrat k rodině."

     Ani v neděli "Kryštof" samozřejmě neodpočíval a vzlétal k dalším případům.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.