Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Mačeta, srp a pervitin

Agresivní muž si zbraň přivázal k ruce, aby ztížil své odzbrojení

23. prosince 2022 11:28 , aktualizace 11:58

Drogy Městská policie Záchytka Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera kolem jedenácté hodiny dopoledne zasahovali strážníci ve Štefánikově ulici v Plzni Černicích, kde se pohyboval agresivní muž ozbrojený mačetou, kterou kolem sebe máchal. Na místo samozřejmě okamžitě vyjelo několik hlídek.

     Strážníci muže našli a vyzvali, aby zbraň odhodil, ten ale jejich výzvu neposlechl. "Muž odmítl uposlechnout výzev strážníků, aby zbraň odložil na zem. Jen ji přiložil k pasu a nesmyslně vykřikoval. Hlídky proto agresora zpacifikovaly a nasadily mu služební pouta," popsala nám tisková mluvčí strážníků.

     Následně strážníci zjistili, že muž si mačetu dokonce k ruce přivázal popruhem, aby tak zkomplikoval své odzbrojení. Po zpacifikování muže mu pak ještě v batohu objevili srp.

      Na místo mezitím dorazili i policisté, kteří si zadrženého muže rovnou převzali a provedli u něj dechovou zkoušku na alkohol i test na drogy. Zatímco dechová zkouška vyšla negativně, test u muže ukázal přítomnost pervitinu a marihuany, jejichž aplikaci muž na místě přiznal.
   "Na základě zjištěného pozitivního výsledku zkoušky na drogy bylo rozhodnuto o převozu třiačtyřicetiletého muže k odeznění akutní intoxikace na PAZS za asistence hlídky městské policie a šetření případu si převzali policisté," doplnila mluvčí strážníků.

    Při celé události naštěstí nedošlo ke zranění osob.

Foto: Městská policie

    

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.