Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Maďar vyhrožoval ženě, poplival jí a pak napadl strážníka

"Nějaký cizinec pobíhá po domě, mlátí do dveří a vyhrožuje, že nás zbije!"

středa 26. února 13:07 , aktualizace 15:40

Alkohol Cizinci Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – Alfa Tactical

     Hned dvakrát museli strážníci v neděli 23. února večer vyjet do nájemního domu v Purkyňově ulici v Plzni.

     Poprvé to bylo po půl deváté večer, kdy je přivolal jeden z obyvatel domu, že zde dochází k neshodám mezi nájemníky a jeden z obyvatel, podle našich informací Maďar, zde napadá svou přítelkyni a vyhrožuje jí.
     Po příjezdu na místo strážníci ženu doprovodili do bytu, do kterého jí její přítel předtím odmítal vpustit a zjevně opilého muže poučili, aby se uklidnil a choval se slušně.

     Ani ne hodinu po odjezdu strážníků byli na stejnou adresu voláni znovu, a to kvůli stejnému muži. Při příjezdu na místo jim obyvatelé domu uvedli, že muž znovu vyhrožoval své přítelkyni, která se ve strachu před ním utekla schovat k sousedce, protože ji již v minulosti několikrát fyzicky napadl. Poté měl agresivní Maďar pobíhat po domě, mlátit do dveří sousedům a vyhrožovat jim násilím.
     V době, kdy strážníci situaci na chodbě domu řešili, vyběhl tento muž z bytu a začal znovu napadat svou přítelkyni, kdy na ní mimo jiné plivl. Na opakovanou výzvu strážníků, aby se uklidnil a zanechal svého protiprávního jednání muž na strážníky začal křičet aby vypadli, jednoho z nich uchopil za rameno a rozmáchl se proti němu rukou.
     "Chtěl ho asi praštit do obličeje, ale ten policista ho chytil za ruku, položil na zem a klekl na něj," popsala útok jedna z obyvatelek domu s tím, že ani poté se muž nechtěl uklidnit, zmítal sebou a snažil se strážníka uhodit. Strážníci proto muži přiložili služební pouta, což ho částečně zklidnilo, ale i tak ještě strážníkům vyhrožoval, že si je s kamarády najde.
     "Zvládli to výborně. My tu z toho Maďara máme všichni strach, je to totiž opilec a je agresivní. Tu svou přítelkyni dokonce bije, už to tady několikrát řešila policie," doplnila obyvatelka domu.
     "Dechová zkouška na alkohol u cizince prokázala 2,13 promile a byl proto převezen na záchytku," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že věc bude dále řešit správní orgán.

Foto: MP

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.