Foto

Malý Maxim má čtyřkolku zpět!

Vděčný chlapec i jeho otec všem mnohokrát děkují

16. listopadu 2020 18:23 , aktualizace 18:27

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes ráno jsme zveřejnili prosbu o pomoc při pátrání po čtyřkolce, kterou neznámý pachatel odcizil malému Maximovi, chlapci dlouhodobě trpícímu Perthesovou chorobou, jež byl více než rok upoután na invalidní vozík. Chlapec čtyřkolku dostal jako dárek a ze stroje, který mu velmi usnadňuje pohyb, se těšil pouhý týden.
     Článek vzbudil obrovský ohlas, téměř sedmnáct set čtenářů ho sdílelo a v mžiku se objevilo i několik iniciativ na sbírku na novou čtyřkolku a nabídek na věnování jiné, nevyužívané. Je úžasné, jak se i v této těžké době dovedou lidé spojit, aby pomohli malému klukovi, který touží po možnosti pohybovat se i jinak než na vozíčku.
     Pro Vás všechny máme dobrou zprávu. Po uveřejnění článku se Maximovu otci ozval člověk s tím, že čtyřkolku koupil a že by jí rád Maximovi přivezl zpět. V tuto chvíli již se malý chlapec zase těší z oblíbeného stroje, který je krom poškozených zámků nepoškozený.

     Maximův otec nás požádal o zveřejnění poděkování pro všechny, kteří článek sdíleli i nabízeli pomoc.

Dobrý den, 
     čtyřkolka se našla!
     Tímto děkujeme redakci krimi-plzen.cz za jejich práci, zejména za zájem a zveřejnění příspěvku a všem lidem za sdílení. Moc si vážíme jednak pomoci při hledání a jednak ochoty všech, kteří se chtěli podílet na vytvoření sbírky. Tuto sbírku chtěla uspořádat skupina lidí z Motorkáři Cz/Sk a Čtyřkolky bez cenzur. Samozřejmě děkujeme i všem ostatním, kteří v této záležitosti chtěli buď finančně nebo jakkoliv jinak pomoct.
                                                            Váš zájem byl až neskutečný a Vaší účasti si velice vážíme. Díky, Maxim a Tomáš

     Krádeží čtyřkolky se policie samozřejmě dále zabývá.

Původní článek:

     O pomoc při pátrání po čtyřkolce, která umožňuje malému chlapci pohyb bez invalidního vozíku, nás požádal čtenář: 

Dobrý den, 
      obracím se na Vás s prosbou o pomoc při pátrání po odcizené čtyřkolce - typ ATV-006/KXD, sériové číslo JLM20200720, vyrobená 07/2020, čtyřtakt 125ccm, oranžovo-bílo-černé barvy. Čtyřkolka má na přední části nalepené znaky "Monster" a lebku.
      Čtyřkolka byla našemu šestiletému synovi odcizena ve středu 11. listopadu v ranních hodinách v Plzni na Vinicích, kde byla pod plachtou zámkem uzamčená k terase. Syn dostal tuto čtyřkolku nedávno k narozeninám, měl z ní obrovskou radost, která mu bohužel vydržela jen týden. Jelikož dlouhodobě trpí Perthesovou chorobou a více než rok byl upoután na invalidní vozík tak, kromě velké radosti z dárku, mu také sloužila v usnadnění pohybu bez vozíčku. 
     Celá věc je hlášena na Policii ČR, přesto prosíme kohokoli, kdo by mohl mít jakékoli informace k nalezení čtyřkolky, aby je poskytl policii na čísle 158, případně nám na telefon ... ... ... . Finanční odměna za nalezení čtyřkolky jistá.

                                                                                                                                                         Díky Tomáš

     Po čtyřkolce v ceně několika desítek tisíc korun i zloději samozřejmě pátrají i policisté.
     "Policisté z obvodního oddělení Plzeň Vinice ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. 
      Po pachateli, ale i odcizené čtyřkolce policisté intenzivně pátrají. Jakékoliv informace, které by přispěly k objasnění tohoto trestného činu, sdělte prosím na tel. číslo 974 325 781 nebo prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky," uvedla tisková mluvčí policie.


 

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.