Manželé si přišli na téměř dva miliony

Za podvod jim hrozí až osmiletý trest

pátek 8. února 17:25

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Na pěkné peníze si přišli manželé, zastupující finanční společnost. Těm se totiž podařilo si v téměř stovce případů různé lidi přesvědčit, aby na své jméno vzali půjčky právě u této finanční společnosti s tím, že si peníze ponechají a půjčku budou splácet.
     Dvojice však vždy splatila pouze prvních několik splátek.
     "Jednačtyřicetiletý muž tak měl od konce roku 2015 do dubna roku 2017 uzavřít smlouvu o půjčce v celkem 35 případech. Společnosti, která finanční prostředky žadatelům poskytla, tak měl způsobit škodu téměř 800 tisíc korun.
     Stejným stylem měla s některými klienty jednat a následně uzavírat smlouvy o půjčce finančních prostředků také osmadvacetiletá žena. Ta měla takto učinit od poloviny roku 2016 do poloviny roku 2017 v celkem 53 případech. Svým jednáním měla společnosti způsobit škodu přes jeden milion korun,"
uvedl tiskový mluvčí policie.
     Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednačtyřicetiletého muže a osmadvacetileté ženy, které obvinili ze spáchání zločinu podvodu. V případě prokázání viny hrozí obviněným trest odnětí svobody až na osm let.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.