Foto

Marek Plzeň i své bývalé kolegy reprezentuje na výbornou

Táta Aničky, naší kmotřenky, zachránil dalšího člověka

16. května 2018 16:13 , aktualizace 17:08

Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Krimi-Plzeň v Plzni pracuje již čtyři roky a vznikla 21. 6. 2014. Právě ten den se také narodila jednomu plzeňskému policistovi dceruška Anička, která se stala naší kmotřenkou, protože naprostou shodou náhod jsme vezli její maminku do porodnice.
     Tatínek Aničky Marek v té době sloužil na Obvodním oddělení Plzeň Slovany a později jsme několikrát psali o případech, kterých se Marek jako policista účastnil.

     Rodina se o tři roky později z Plzně odstěhovala a Marek začal sloužit jako policista ve Strakonicích.
     Dnes, když jsme předávali na Slovanech další peníze pro okradenou babičku, dozvěděli jsme se, že Marek plzeňské kolegy skvěle reprezentuje i na svém novém působišti.

     Před dvěma dny Marek společně se svým kolegou Ondrou vyjel na pomoc zřejmě psychicky nemocnému muži, který se rozhodl spáchat sebevraždu v Otavě. Muž seděl u řeky přímo nad jezem Na Křemelce.
     Poté, co se hlídka k muži přiblížila, skočil starší muž do vody a začal plavat přímo pod nebezpečný jez, který si v minulých letech vyžádal již několik lidských životů.
      Oba policisté neváhali a skočili za mužem do studené vody. Muže se mezitím v těsné blízkosti jezu zmocnily silné spodní proudy a začal se topit. Po chvíli muž ztratil sílu a zmizel pod hladinou.
     Policisté připlavali k místu, kde muž zmizel, potopili se a začali po něm pátrat pod hladinou. V krátké době ho pod vodou našli, vytáhli mu hlavu nad hladinu a plavali s ním ke břehu. Záchranu ztěžovala studená voda, mokré oblečení, hloubka pod jezem a hlavně síla spodních proudů, které stahovaly policisty zpět.

     Policistům se společnými silami podařilo muže vytáhnout na břeh, kde zprvu nejevil žádnou aktivitu, takže mu policisté zkontrolovali životní funkce.
     Po chvíli muž otevřel oči a začal s hlídkou komunikovat. Včasná pomoc policistů zachránila 56letému muži život a snad mu lékaři nyní pomohou najít nové důvody proč žít.

Marek a Anička

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.