Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Milan Marz, o jehož řádění jsme již několikrát informovali, byl odsouzen

Zloděj, narkoman a výtržník terorizující Kdyni trestu nakonec neunikl

čtvrtek 11. ledna 11:14 , aktualizace 11:24

Krádež Napadení Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V loňském roce jsme několikrát informovali o známé a problémově osobě, která delší dobu doslova terorizovala obyvatele Kdyně. Podle místních obyvatel jde o místního narkomana, zloděje a výtržníka, známého v okolí pod přezdívkou "Chomutovák".

     O sedmatřicetiletého Milana Marze jsme se začali zajímat poté, co loni na začátku března napadl na náměstí ve Kdyni dvojici starších lidí v osobním voze, kterým auto doslova zdemoloval a nešetřil při tom ani nadávkami a výhrůžkami zabitím. Při svém řádění na volně přístupném parkovišti bezdůvodně vyskočil na přední kapotu vozidla Škoda, nohou prokopl a vyrazil čelní sklo vozidla, poté z kapoty seskočil, ulomil zpětné zrcátko a kopnul do předních dveří vozu.

Video útoku na seniory zde:


     Milan Marz má od té doby na svědomí pořádnou řádku skutků, kdy mimo jiné svědkům útoku na sociálních sítích vyhrožoval násilím. Zde jsou činy, kterými se zabývala policie: 

  • Ačkoli má úředně vysloven zákaz řízení, byl v březnu chycen policisty v Horažďovicích, kdy nejenomže řídil vozidlo značky Chevrolet, ale také nadýchal více než jedno promile.
  • Kradl v drogerii, kde odcizil pánské parfémy.
  • Kradl v květinářství, kde odcizil sochu anděla a dřevěnou lucernu.
  • Kradl na čerpací stanici, kde odcizil  sendvič, bagetu a pivo.
  • Kradl v prodejně potravin, kde odcizil láhve vodky, slivovice a rumu, dále energetické nápoje, limonády a plechovky piva.
  • Dále na jiném místě odcizil například sedm izolačních desek a několik krabiček cigaret.
  • Na veřejně přístupném místě v Kdyni se serval se sedmadvacetiletým mužem a ztřískal ho vodítkem na psa. Během této rvačky utrpěli oba muži zranění, se kterým byli ošetřeni v nemocnici.
  • Společně s komplicem se vloupal do restaurace ve Kdyni, kde prošli výčepem a ukradli výčepní stojan se čtyřmi kohouty i chladící zařízení. Celková škoda na odcizených a poškozených věcech byla vyčíslena na třiasedmdesát tisíc korun. 

     Bohužel pro Milana Marze ale Trestní zákon zná i pojem Pokračující trestný čin, což znamená, že kriminalisté si stáhli všechny spisy o skutcích, které Milan Marz spáchal, a sloučili je do jednoho velkého případu. Pečlivou prací kriminalistů se tak podařilo dát dohromady dostatek argumentů, jež přesvědčily soudce k tomu, že na milého Milana je uvalení vazby nutné a v červenci byl tak rozhodnutím soudu poslán do vazební věznice.

    Nyní Milan Marz stanul před  Domažlickým okresním soudem, který ho na základě dohody o vině a trestu se státním zástupcem za dvanáct případů krádeže, poškozování cizí věci a výtržnictví odsoudil k trestu odnětí svobody na rok a půl.


 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.