Aktuálně Foto

Masivní únik plynu a hromadná evakuace osob

V noci na dnešek došlo v Červeném hrádku u Plzně k vážné mimořádné události

14. listopadu 2017 08:41 , aktualizace 09:10

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V noci na dnešek kolem čtvrté hodiny došlo v ulici Na Stráni v Červeném hrádku nedaleko Doubravky podle všeho k sesunu zeminy ve výkopu kanalizace, která utrhla plynovou přípojku do jednoho z domů a do okolí okamžitě začal masivně unikat plyn.
     Na místo v krátké době dorazily záchranné složky a vzhledem k množství uniklého plynu bylo nutno evakuovat asi 35 osob z okolních rodinných domů. Také bylo nutné v zastavit přísun plynu do celé obce.
     Hasiči na místo přistavili i evakuační autobus, aby lidem zajistili tepelný komfort.
     Situaci v lokalitě přijel osobně zkontrolovat i starosta Doubravky Michal Chalupný, kterého jsme na místě potkali. "Díky rychlému zásahu již žádné nebezpečí nehrozí. Ještě během noci jsme zajistili provizorní ubytování, kdyby bylo potřeba. Nyní po obci jezdí strážníci, upozorňují lidi na zastavený plyn a vše kontrolují," uvedl nám starosta.
     Celé opatření na místě bylo ukončeno až nyní v 8,20 poté, co hodnoty naměřené na místě ukázaly již bezpečnou koncentraci plynu. V současné chvíli probíhají opravné práce. Podle našich informací z místa by měla být dodávka plynu obnovena ještě v průběhu dopoledne.


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.