Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Zveme vás na mezinárodní soutěž záchranných psů

Přijďte se jen podívat a nebo se i přihlaste se svým čtyřnohým parťákem do závodu

4. září 2023 17:58 , aktualizace středa 6. září 20:29

Záchranáři Zvířata

Partner článku – www.rb.cz


     V Plzeňském kraji se u přehrady Hracholusky bude od 13. do 17. září konat Mezinárodní soutěž záchranných psů Fitmin dog summer games. Jde o první ročník soutěže tohoto druhu. 

     Pořadatelé, tedy SAR-DOG.cz, Záchranná brigáda kynologů Královéhradeckého kraje a Vodní záchranná služba ČČK, zve potenciální závodníky s jejich čtyřnohými kamarády i diváky z řad veřejnosti na tuto kynologickou a sportovně společenskou událost. 

     "Psí hry jsou rozděleny na dvě základní části a během akce je připraven pestrý doprovodný program a závodů se zúčastní například i členové thajského USAR týmu, kteří zasahovali při posledním neštěstí v Turecku.
     EURO CUP RH-W 2023 a IRON SAR-DOG.CZ 1-10-10 budou paralelně probíhat v pátek a v sobotu na vodní hladině a v okolí hráze přehrady.
     Centrem dění bude kemp VZS ČČK Keramika, kde bude probíhat vyhlašování výsledků jednotlivých závodů a již zmíněný doprovodný program,"
popsala nám tisková mluvčí akce Veronika Černá.

     "V závodu EURO CUP RH-W 2023 bude možné sledovat čtyřnohé parťáky například v disciplínách záchrany tonoucího, donesení záchranné pomůcky, vlečení lodi psem, poslušnost na souši a vytrvalostní plavání. Toto je prestižní závod se zápisem zkoušky s mezinárodní účastí.
     V 
závodu IRON SAR-DOG.CZ 1-10-10, tedy takzvaném triatlonu psovoda se psem ze psovodi spolu se svými psy utkají v kilometrovém plavání, desetikilometrové jízdě na koloběžce se psem a desetikilometrovém běhu. 
      Nejsnadnějším závodem bude Charitativní běh pro psí útulky, ze kterého půjde 100% výtěžku právě pro psí chlupáče," doplnila ještě Veronika.

      V rámci celé akce se ve středu můžete podívat na individuální tréninky, či tréninky s figurantem ve vodě. Ve čtvrtek je naplánováno volno pro závodníky, kdy se budou připravovat všechna stanoviště pro závody.
     V pátek a v sobotu pak můžete shlédnout, nebo se zúčastnit "psích her", které obsahují mimo výše uvedeného také například jízdu na surfu, přinesení záchranné pomůcky ze břehu a nebo dlouhodobé odložení s rušivými vlivy. 

      V doprovodném programu pak můžete shlédnout ukázky techniky Hasičského záchranného sboru a Czech SAR Teamu i výcviku služebních psů Policie ČR.

Veškeré podrobnosti k závodům včetně možnosti přihlášení najdete zde.


 
 

www.rb.cz

Jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoci vytvořit funkční ledovací kampaň či služby call centra. K tomu využíváme naše weby s celkovou návštěvností 4 000 000 uživatelů a služby profesionálního call centra s databází více než 500 000 živých kontaktů. A to vše Vám může být k dispozici. Poptejte nás!