Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

"Můj smysl života je vylézt na budovu a začít střílet. Já už nemám co ztratit!"

Pro Michala B. si došla zásahová jednotka a při domovní prohlídce u něj kriminalisté našli mimo jiné i střelivo a ruční granátomet

Autor: Jana Holá sobota 24. února 08:54 , aktualizace 18:21

Drogy Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Express servis


     O případu, kdy Michal B. začal na svém facebookovém profilu zveřejňovat příspěvky plné nejen vulgarit, ale hlavně výhrůžek násilím, dokonce včetně střelby do lidí, od nás již samozřejmě víte, a dnes můžeme doplnit další informace.

Zadržení Michala B.

     Vzhledem k tomu, že takovéto případy nelze podceňovat, kriminalisté muže, který o sobě sám prohlašuje, že je narkoman, ve čtvrtek zadrželi. Protože nebylo jisté, zda muž z Kralovic není skutečně ozbrojen, vyrazila pro něj krajská zásahová jednotka.
     Ve videu se pak můžete sami podívat, jak probíhalo jeho zadržení.

      "Na sociální síti jsme zaznamenali několik příspěvků, ve kterých jeden z jejích uživatelů vyhrožoval ostatním zabitím. Dotyčného dnes krátce po poledni zadrželi na severním Plzeňsku kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou," uvedla nám ve čtvrtek mluvčí policie s tím, že se zadrženým mužem probíhají procesní úkony. 

Domovní prohlídka

     V pátek proběhla v Kralovicích domovní prohlídka bytu zadrženého Michala B., které byli mimo policistů a nezúčastněné osoby jako svědka přítomni i chemici hasičů. "V průběhu uvedené domovní prohlídky jsme zajistili mimo jiné i několik kusů střeliva a za účasti pyrotechnika také ruční protitankový granátomet, který byl kolegou z pyrotechnické služby odborně  převezen k následnému zkoumání," doplnila včera večer mluvčí policie s tím, že vzhledem k tomu, že v rámci prověřování byly zjištěny tyto nové skutečnosti, došlo ke změně právní kvalifikace a muž byl během pátku obviněn ze spáchání trestného činu Násilí proto skupině obyvatelů a proti jednotlivci v souběhu s trestným činem Nedovoleného ozbrojování.

     Vyšetřovatel rovněž podal státnímu zástupci podnět k vzetí obviněného Michala B. do vazby. O tom, jak bude nakonec rozhodnuto, tady zda bude obviněný stíhán vazebně či si na soud počká na svobodě, vás samozřejmě budeme informovat.

Vazba ano či ne?

Aktualizace 18,00 h:  Vazební zasedání proběhlo v sobotu odpoledne. Na základě rozhodnutí soudu bude obviněný muž stíhán na svobodě.

Foto: Facebook
Video: PČR

Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.