Konflikt mezi taxikářem a opilým zákazníkem na Americké

Agresivní mladík s téměř dvěma promile skončil na záchytce

3. prosince 2021 12:37 , aktualizace 13:17

Alkohol Vandalství Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     S nepochopitelnou ukázkou bezohlednosti a agresivity se včera po osmé hodině večer setkal jeden z plzeňských taxikářů na Americké třídě. Ten na základě objednávky naložil čtyři mladé muže a vyrazil s nimi na cestu, když si jeden z nich z bezdrátového reproduktoru pustil velice nahlas hudbu. Řidič mladíka požádal, aby hudbu vypnul, ten to ale velmi nevybíravým a vulgárním způsobem odmítl, takže v taxíku došlo k hádce. 

     Taxikář podle všeho neměl náladu se se čtveřicí opilých mladíků hádat, takže zastavil a vyzval je k opuštění vozu. To ale mladík s reproduktorem nechtěl jen tak přejít, s taxikářem se po vystoupení dál hádal a vše završil hozením reproduktoru do skla okna zadních dveří taxíku, které tím rozbil. Poté se celá čtveřice dala na útěk do Reslovy ulice.

      Přivolaní policisté mladíky podle popisu během chvíle nalezli, jak se schovávají v jednom ze vchodů. Vrhač reproduktoru pak byl snadno identifikován. "Dvaadvacetiletý aktér, který konflikt dle všeho vyvolal, se k věci dobrovolně doznal. Policisté u mladíka provedli dechovou zkoušku, která vyšla pozitivně s výsledkem 1,79 promile alkoholu. Agresor následně putoval na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté se protiprávním jednáním muže dále zabývají.

Foto: Ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.