Foto

Zloděj si přijel pro schovaný lup a vybafla na něj kriminálka

Velká série vloupání objasněna, pachatel při zadržení utrpěl značný šok

čtvrtek 2. září 09:53 , aktualizace 11:03

Krádež Vazba Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     Opravdu na pilno měl v posledním měsíci zloděj, který se zaměřil na objekty na Konstantinolázeňsku a Stříbrsku. Zaměřil se na vloupání do objektů, odkud kradl doslova vše, co mu přišlo pod ruku.

  • v noci ze 7. na 8. srpna v Konstantinových Lázních poškodil skleněnou výplň okna prodejny, do které následně vnikl a odcizil z ní různé cukrovinky a potraviny v hodnotě téměř 2 000 korun. Následně odcizil drobné mince v hodnotě 500 korun.

  • tu samou noc se ještě v Konstantinových Lázních za pomoci dřevěných štaflí, které nalezl v uzamčené kůlně, vloupal do penzionu, ze kterého odcizil pánské kolo a dětský elektroskútr, čímž majiteli způsobil škodu za více než 23 000 korun.

  • následující noc v malé obci na na Stříbrsku se vloupal do tamního hostince a uvnitř poškodil uzamčenou zásuvku, ze které odcizil finanční hotovost ve výši 2 000 korun a dalších 6 000 korun odcizil společně s kasírtaškou. Dále prošel do chodby, ze které se dostal do prostor prodejny smíšeného zboží, odkud za pomoci násilí ze zásuvky pokladny odcizil finanční hotovost ve výši 4 000 korun.

  • po třech dnech pachatel pokračoval v krádežích opět v Konstantinových Lázních, kde vnikl do skladu, ze kterého odcizil zednickou sekyru. Poté prošel skladem a za pomoci násilí se dostal do zadní části restaurace. Odtud odcizil například finanční hotovost ve výši 60 000 korun, karton cigaret a čtyři lahve alkoholu, čímž způsobil celkovou škodu na odcizených a poškozených věcech za více než 68 000 korun. 

  • v noci z 15. na 16. srpna v Kladrubech vnikl na pozemek rodinného domu, kde ve dveřích nalezl svazek klíčů, za pomoci kterých se dostal do zahradního domku. Ten prohledal a odcizil z něj pánské cyklistické boty a dvě jízdní kola, přičemž na jednom z nich byla dětská sedačka. Za použití nalezených klíčů pak vnikl i do rodinného domu, který prohledal a odcizil z něj různé oblečení a obuv, dámskou kabelku s peněženkou, ve které se nacházely osobní doklady, finanční hotovost ve výši 400 korun a platební karta. Dále odnesl pánskou peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí ve výši 500 korun. Svým jednáním pachatel v tomto případě způsobil škodu přesahující 51 000 korun.

  • následně ve stejné ulici vnikl na oplocenou zahradu dalšího domu, odkud odcizil pánské kolo a z nezajištěné plechové boudy vzal křovinořez. Tentokrát způsobil škodu ve výši 10 000 korun.

     V posledních případech stříbrští policisté ve spolupráci s kriminalisty nalezli při širším ohledání místa důležité stopy, ty je pak dovedli k uschovanému lupu v jednom důmyslném úkrytu poblíž Kladrub a nebylo nic jednoduššího, než si na pachatele prostě jen počkat. V ranních hodinách pak kriminalisté zaslechli charakteristický zvuk motoru kdysi proslulé Babety, podezřelý zastavil, a když si začal do tašek nakládat lup, past sklapla. 

     V minulých dnech tak mohl policejní komisař zahájit trestní stíhání pětatřicetiletého muže, kterého obvinil z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. "Obviněný muž se přiznal i k dalším skutkům, které spáchal mimo tachovský okres. Těmi se zabývají místně příslušné součásti policie.
     S ohledem na jednání obviněného muže, podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud návrh akceptoval, a tak se dotyčný nachází v současné době již ve vazební věznici," dokončila tisková mluvčí policie.

Foto PČR

 TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost