Aktuálně Foto Video

Místo záchranáře jsme přivezli zbraně

Záchranář, který Dana resuscitoval, se léčil na stejném popáleninovém centru

11. srpna 2017 19:59, aktualizace středa 6. prosince 21:18


     Jak jsme slíbili, vydali jsme se dnes znovu za Danem do nemocnice. Podle původního plánu jsme mu měli představit plzeňského záchranáře Martina Brejchu. Dan nás totiž poprosil, že by záchranářům chtěl poděkovat osobně a právě Martin byl jedním ze zasahujících, kteří Dana po jeho vážném úraze ošetřovali.
     Pacient i jeho zachránce se již znají alespoň na dálku, jsou spolu v kontaktu na Facebooku a pravidelně si píší. Dnes se měli seznámit osobně, ale bohužel to z technických důvodů nevyšlo. Oba se na sebe moc těší, protože je pojí nejen záchrana života, ale ještě jedno silné pouto.
     Záchranář Martin totiž prodělal podobnou zkušenost jako Dan, když ho před pěti lety hořícím olejem polil nezodpovědný muž, kterému doma na plotně vzplál hrnec oleje a muž ho v panice vyhodil z okna svého bytu. Záchranáře Martina tak zasáhla ohnivá koule hořícího oleje a ten mu způsobil rozsáhlé popáleniny. Martin se poté dlouho léčil na popáleninovém centru v Královských Vinohradech, které bohužel velmi dobře zná i Dan. Oba si tedy mají co říct, Dan chce nejen poděkovat, ale má na Martina i hodně otázek a pouto záchrany života je velmi pevné.

Zbraně za záchranáře

    Bohužel se dnešní akce zkomplikovala, záchranář Martin nakonec jet nemohl a setkání se odložilo. Nechtěli jsme ale natěšenému Danovi zkazit radost, které samozřejmě teď moc neprožívá a splnili jeho druhý největší sen. Dan se hodně zajímá o zbraně a touží se naučit střílet, vzali jsme tedy s sebou na návštěvu jednoho ze známých plzeňských střelců, který vzal Danovi několik zbraní na ukázku.
     Danovi toto překvapení udělalo obrovskou radost a nakonec jsme u něj strávili více než dvě hodiny. Dan si přivezené zbraně nejen prohlédl, ale byl tak nadšený, že si vyzkoušel rozborku a sborku většiny přivezených zbraní.
     Sestřičkám na oddělení toto překvapení zřejmě moc radosti neudělalo, protože Dan ve svém nadšení olejem zamazal sebe i celé povlečení.

    O minulé návštěvě a důvodech, proč jsme si zrovna Dana tak oblíbili jsme psali v článku: Prožil skutečné peklo, se zlomenou páteří hořel zaživa!