Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

Prožil skutečné peklo, se zlomenou páteří hořel zaživa!

Dnes je z něj ale bojovník, který chce pomáhat ostatním

8. srpna 2017 19:01 , aktualizace středa 3. března 12:12

Hasiči Záchranáři

     Když jsme koncem loňského roku informovali o tragédii na Jižním nádraží v Plzni, kde dva mladí chlapci dostali hloupý nápad vylézt na vagóny zde odstaveného vlaku, netušili jsme, že se s hlavním představitelem tohoto příběhu ještě několikrát setkáme a on si postupně získá náš respekt i úctu.

                                                                                                                 Redakce

Setkání první

     13. listopadu se na vagónu odstaveném na Jižním nádraží v Plzni stalo to, před čím odborníci již tisíckrát varovali. Sedmnáctiletý Dan se zřejmě příliš přiblížil k trakčnímu vedení a utrpěl velmi silný zásah elektrickým proudem, který ho srazil z vlaku a zapálil na něm oděv.
     Výboj chlapce srazil z vagónu, ležel, hořel a nemohl se pohnout, protože si během dopadu zlomil páteř a došlo u něj k přerušení míchy.
     Na místo okamžitě vyrazily všechny záchranné složky a zahájily boj o jeho život. O ten záchranáři zápasili dlouhé minuty, než mohl být mladík v umělém spánku transportován do nemocnice.
     Dan přežil a tak začalo dlouhé, déle než rok trvající léčení s vyhlídkou doživotního pobytu na kolečkovém křesle, tedy pokud nepřijde zázrak a Dan se třeba ještě někdy nepostaví.

Setkání druhé

     Po půl roce jsme upřímně řečeno na Dana zapomněli a pro nás šel život dál až do 28. června, kdy jsme informovali o dalším stejném případu, pro změnu u Sokolova, kde na vagon vylezla dvacetiletá dívka se stejně starým kamarádem a i jí zasáhl elektrický proud z trakčního vedení. Dívka utrpěla popáleniny na osmdesáti procentech těla a byla letecky transportována v kritickém zdravotním stavu do nemocnice.
     Ihned po vydání této reportáže se nám Dan ozval a ačkoli sám ještě ležel zcela nepohyblivý v nemocnici, okamžitě nabízel pomoc dívce i její rodině. Chtěl jí pomoci překonat nejhorší začátky i poradit jí i jejím blízkým, co jí čeká i jak tím vším projít co nejlépe.
     Do plánování pomoci se zapojila i policie, vše se připravovalo, ale dívka, na rozdíl od Dana, po několika dnech zemřela, aniž měla šanci se o Danovi dozvědět.

Setkání třetí

     S Danem jsme zůstali v kontaktu. Po více než půl roce od jeho životní tragédie jsme zjistili, že dospěl v mladého muže s jasnými cíli i prioritami. To, co prožil, si nikdo z nás asi neumí představit, obrovské bolesti jaké umí způsobit pouze rozsáhlé popáleniny, složité a náročné operace i mizerné vyhlídky. Dan ale nezatrpknul, jasně si uvědomuje svou chybu i to, že jeho život nikdy nebude jednoduchý.
     S příchodem léta přicházely další tragédie jiným mladým lidem a Dan zjistil, že se mu při koupání v lomu utopil kamarád a dalšímu kamarádovi zase jiný chlapec skočil na záda. Tohle i jeho vlastní osud Dana motivovalo k natočení videa, kterým by chtěl varovat všechny své vrstevníky, jak snadno se dá udělat chyba, za kterou mohou zaplatit nejvyšší cenu.

Děkujeme Dane

     Dan je skvělý kluk, který udělal obrovskou chybu, za kterou hodně moc zaplatil. Nyní mu ale patří veliký dík a maximální uznání, že svou statečností vystoupit před lidmi a svým osobním příkladem chce varovat všechny své vrstevníky před obdobnými chybami. Právě jeho příběh by mohl na mladé lidi zapůsobit mnohonásobně víc než jakákoli rada, příručka či varovný letáček.

                                                                                        Děkujeme Dane!