Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Mladá žena, která ubodala nevlastního dědečka, je stíhána vazebně

Soud dnes rozhodl u umístění M. Č. obviněné z vraždy do vazby

Autor: Karel Aleš středa 20. března 13:23 , aktualizace 13:38

Vazba Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Před soudem v Klatovech dnes dopoledne stanula jednadvacetiletá M. Č., obviněná z nedělní vraždy svého nevlastního dědečka v Klatovech.

     Kriminalisté státnímu zástupci podali podnět na návrh vzetí obviněné do vazby, který státní zástupce akceptoval a soudu předložil. Soud pak rozhodl do umístění M. Č. do vazby, kam byla ihned z budovy soudu převezena policejní eskortou.

O případu jsme informovali v článku:

Dědečka ubodala jeho nevlastní vnučka více bodnými ranami

      V pondělí ráno jsme vás informovali o vraždě, ke které došlo v neděli kolem osmé večer v Klatovech v Masarykově ulici a slíbili, že případ budeme dál sledovat. 

      Hrůzné na tomto případu je, že seniora více bodnými ranami ubodala jeho nevlastní vnučka M. Č., přičemž mladá žena seniora bodala do břicha, hrudníku i zad. "Činu se měla po předchozí slovní rozepři dopustit jednadvacetiletá žena se svým třiadvacetiletým partnerem, kdy poškozeným byl přítel její babičky. Po napadení pak žena i její partner z místa utekli.
     Okamžitě jsme tedy zahájili pátrací akci, která vedla k úspěšnému zadržení dvojice v blízkosti místa činu. Po zadržení byla u obou osob provedena dechová zkouška a orientační drogový test, v obou případech byly testy pozitivní.
     Celý případ si převzali krajští kriminalisté, kteří dnes večer po soudní pitvě oběti obvinili ženu ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Zítra pak státnímu zástupci předají spisový materiál a podají podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby," 
uvedl nám mluvčí policie a doplnil, že co se týče partnera pachatelky, tak ten se dle zjištěných skutečností na pobodání nepodílel a za spáchání vraždy je tedy stíhána pouze jednadvacetiletá žena.

     Podle našich informací byla mladá žena i její přítel v minulosti již soudně trestáni a oba také měli být uživateli drog.


Původní, první článek o tomto případu:

Vražda seniora

     Od nedělních večerních večerních hodin se krajští kriminalisté zabývají vraždou asi sedmdesátiletého muže, ke které došlo v Klatovech v Masarykově ulici.

     Podle prvotních informací k pobodání a následném usmrcení muže došlo v místě jeho bydliště.

     "Na místě události zasahovaly pozemní výjezdové skupiny záchranářů z oblasti Klatovy i posádka záchranářského vrtulníku z letiště v Líních. Muž při napadení utrpěl velmi závažná zranění. Více než dvacet minut u něj byla prováděna kardio-pulmonálni resuscitace našimi záchranáři. Bohužel přes veškerou snahu zasahujících se již nepovedlo obnovit životní funkce zraněného a lékař musel konstatoval úmrtí na místě," uvedli nám záchranáři.

     Lékaře záchranné služby tak vystřídal koroner a výjezd kriminální policie.

    Policisté již během noci uvedli, že se pár chvil po útoku podařilo zadržet dvě podezřelé osoby, se kterými provedli prvotní procesní úkony a potvrdili, že vyšetřování případu převzali krajští kriminalisté, tedy ti, kteří vyšetřují ty nejzávažnější trestné činy včetně vražd a byla nařízena soudní pitva oběti.

    Předpokládáme, že další informace k tomuto zločinu doplníme během dnešního dne.

Foto: PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.