Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Čmárali na krajské ředitelství policie, chytili je strážníci

Mladiství připití vandalové si vybrali špatnou budovu a nebyl jim nic platný ani útěk před strážníky

Autor: Jana Holá čtvrtek 23. května 18:30 , aktualizace 18:41

Alkohol Městská policie Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Strážníci městské policie projíždějící v úterý večer Nádražní ulicí v Plzni si všimli dvojice mladíků, kteří si za objekt své kreativity vybrali stěnu budovy Krajského ředitelství Policie ČR, kde začali realizovat svou představu umění.

     Když mladí "umělci" spatřili hlídkový vůz okamžitě se dali na útěk přes most směrem k Anglickému nábřeží a strážníci je pochopitelně pronásledovali. Jeden ze strážníků dvojici pronásledoval pěšky, zatímco druhý jim nadjel služebním vozem, takže se oba prchající mladíky podařilo během chvíle zadržet.

     Ukázalo se, že odvaha mladíků vytvořit fixy nápisy na stěnu nebyla pouze výsledkem jejich mladické nerozvážnosti, ale i alkoholu.

     "Dechové zkoušky u mladistvých hochů odhalily přítomnost 0,76 a 0,82 promile alkoholu. Pro podezření ze spáchání trestného činu si případ převzala k šetření Policie ČR," uvedla tisková mluvčí městské policie. 


Policie varuje

     Je nutné si uvědomit, že sprejerství či tagování je vždy trestný čin, protože § 228 uvádí: „….kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci." 

     Sprejeři jsou většinou mladí lidé, kteří si bohužel neuvědomují, že vstup do dospělého života s čerstvým záznamem v trestním rejstříku je velkou komplikací a potáhne se to s nimi dlouhá léta. 

Foto MP

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.