Foto

Mladí vandalové své dílo myli pod dohledem strážníků

Chlapci na zaparkovaná auta malovali temperami a kradli z nich loga

středa 13. října 14:05 , aktualizace 14:13

Městská policie Vandalství

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera po druhé hodině odpoledne vyjížděli strážníci do Komenského ulice v Plzni na Lochotíně na oznámení, že zde někdo poškozuje zaparkované vozy. Strážníci ihned vyrazili na místo a podařilo se jim přistihnout přímo při činu dva chlapce ve věku kolem patnácti let, kteří právě temperami malovali na čelní sklo vozu BMW. Jak strážníci zjistili, chlapci již předtím stihli barvami "vyzdobit" i kapotu vedle stojícího vozu Nissan a z několika dalších vozů odcizit loga značek.
     "Oba chlapci se k činu přiznali," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že během řešení přišli k oběma pomalovaným autům majitelé a žádali nápravu. "Chlapci se bez odmlouvání chopili kbelíku s vodou i úklidových pomůcek donesených jedním z majitelů a barvu z obou aut smyli. Poté si je na místě vyzvedli zákonní zástupci," popsala mluvčí strážníků a doplnila, že loga značek aut strážníkům hoši vydali a ty nyní poslouží jako důkazní materiál pro potřeby správního řízení. Oba náctiletí chlapci jsou podezřelí ze spáchání majetkového přestupku a záležitost bude řešit i orgán sociálně právní ochrany dětí.    

Foto MP

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.