Mladík odcizil ženě tašku a utekl

Policistům se ho podařilo vypátrat a zadržet během deseti minut

20. dubna 2017 15:37, aktualizace čtvrtek 20. dubna 15:40

Krádež Zadržení pachatele

     V úterý minulý týden si mladík krátce před polednem vyhlédl v čekárně vlakového nádraží v Blovicích ženu, která měla u sebe na zemi položenou plátěnou tašku. Teprve osmnáctiletý muž využil toho, že si žena četla, tašku jí ze země ukradl a než se žena stačila vzpamatovat, utekl pryč. 

     Pětapadesátiletá žena krádež okamžitě oznámila blovickým policistům, kteří ihned začali po mladíkovi pátrat. „Během několika minut se policistům podařilo v Setecké ulici najít mladíka, který odpovídal popisu podezřelého.  Muž měl u sebe věci z právě provedené krádeže, proto ho policisté na místě zadrželi a předvedli na obvodní oddělení policie.
     Dalším šetřením bylo zjištěno, že mladík s odcizenou taškou utekl do objektu bývalé cihelny, kde ji prohledal a vzal z ní fotoaparát a finanční hotovost v desítkách korun. Zbytek obsahu i s taškou nechal na místě a snažil se utéci, což se mu díky rychlému zásahu místní policejní hlídky nepodařilo,“
popsala rychlý zákrok svých kolegů mluvčí policie.

     Věci, které pachatel ukradl, byly vráceny zpět majitelce a mladíkovi v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody v trvání až na dvě léta. Policisté z obvodního oddělení Blovice mu již předali záznam o sdělení podezření pro přečin krádeže věcí, které měl jiný při sobě. 

Foto ilustrační