Nepochopitelné, že i na tuto blbost někdo skočí

Mladík věřil, že Amerika má zájem právě o jeho ojetinu

10. března 2019 12:25 , aktualizace 12:53

Podvodníci

Partner článku – Mraknet

    Na tachovské policisty se ve středu obrátil 22letý muž s tím, že byl zřejmě podveden při prodeji vozidla.
    Mladý muž svojí starší Alfu Romeo nabízel na internetu za 50 000 korun a na jeho inzerát reagoval zájemce údajně ze Spojených států Amerických. Zájemce mladému muži poslal mail napsaný „lámanou“ češtinou, kde uvedl, že auto bere a chce ho zaslat prostřednictvím přepravní společnosti s tím, že prodejce musí předem zaplatit náklady na dopravu a kupující mu tyto peníze vrátí zpět po obdržení vozidla i s částkou dohodnutou za prodej.
    Mladík zřejmě není žádný velký myslitel, vůbec mu nebylo divné, proč by si někdo vozil do států levnou, ničím zajímavou ojetinu z Evropy, žádost o poslání peněz na dopravu je zcela jasný podvod, na špek skočil a peníze poslal. "V souvislosti s přepravou vozidla neznámý pachatel cíleně vylákal z poškozeného prostřednictvím internetového platebního systému částku ve výši přes 60 000 korun, s tím, že mu peníze po obdržení vozidla vrátí zpět i s částkou dohodnutou za prodej auta. Aby bylo celé podvodné jednání věrohodnější, byla poškozenému na jeho e-mailovou adresu zaslána pod hlavičkou existujícího internetového platebního systému potvrzení o uskutečněných platbách a prostřednictvím e-mailu s ním komunikovala i přepravní společnost. To, že není vše v pořádku, došlo poškozenému v době, kdy provedl dotaz na společnost poskytující internetovou platební metodu ohledně svých uskutečněných plateb, a společnost žádné takové transakce ve svém systému neevidovala. I přesto kupující i nadále ujišťoval prodávajícího, že je vše v pořádku," uvedla mluvčí policistů.
    Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. Mladý muž sice s největší pravděpodobností své peníze už nikdy neuvidí, ale snad ho potěší informace, že se nejedná o ojedinělý případ a na báchorku o posílání auta do USA skočila řada lidí i v dalších krajích.  


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.