Foto

Mladý strážný zpacifikoval ozbrojeného narkomana

Přinášíme podrobnosti dramatu na nádražních toaletách plzeňského Hlavního nádraží

čtvrtek 22. července 16:40 , aktualizace 17:55

Drogy Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

      V úterý jsme informovali o rozsáhlé problematice plzeňského Hlavního vlakového nádraží. V rámci tohoto článku jsme psali i o mladém strážném bezpečnostní služby, který v pondělí 19. července zajistil na nádražních toaletách pistolí ozbrojeného narkomana. Tento případ Vás zaujal natolik, že jste nám zaslali množství dotazů na jeho podrobnosti a my je pro Vás zjistili.

      Obsluha toalet si v pondělí ráno všimla podezřelého muže, který na toaletách manipuloval se zbraní a na věc upozornila strážného bezpečnostní služby Indus. Strážný proto vyrazil na toalety a v jedné z kabinek opravdu nalezl muže, který držel v ruce pistoli, odmítal vyjít ven a poté dokonce na strážného pistoli namířil.
     Mladý strážný ale bleskurychle muže odzbrojil, zajistil na místě a poté předal policistům. Ti si následně zajištěného muže i zbraň, dle všeho expanzní, tedy takzvanou plynovku, převzali. "Muž narozený v roce 1983 se podrobil testu na omamné a psychotropní látky, který vyšel pozitivní na amfetamin a metamfetamin, tedy pervitin. Zajištěná zbraň byla odeslána na balistickou expertízu pro zjištění, zda nebyla nezákonně upravena nebo zda nebyla použita při trestné činnosti," uvedla k případu tisková mluvčí policie s tím, že policisté se případem dále zabývají.

      Nám se podařilo hovořit přímo s mladým strážným, který ozbrojeného narkomana zadržel. Skromný mladík narozený v roce 2002 nám uvedl, že o probíhajícím vyšetřování informace samozřejmě sdělovat nemůže, ale zodpověděl nám alespoň otázku, co ho k takto riskantnímu zákroku vedlo. "Viděl jsem, že je ten muž pod vlivem drog nebo alkoholu a je ozbrojený, což by při koncentraci lidí tady na nádraží mohlo skončit velkým průšvihem. A od toho jsem přece tady," řekl nám s úsměvem a pokračoval: "Měl jsem samozřejmě trochu strach, ale viděl jsem šanci to zvládnout a ta vyšla. Nechápu, co tam s tou zbraní vůbec dělal, ale do zákroku jsem šel s tím, že se prostě nesmí dostat ven mezi lidi."   

      Nezbývá nám, než statečnému mladému strážnému pogratulovat k perfektně odvedené práci.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.