Tristní výčet opilých řidičů

Ani tento víkend ze zaběhlého standardu našich silnic bohužel nevybočuje

pondělí 25. října 17:40 , aktualizace 18:33

Alkohol Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Ani tento víkend nebyl výjimkou v již, dá se říct zažitém standardu, a policisté museli řešit nemalé množství řidičů, kteří pod vlivem alkoholu usedli za volant či řídítka. Přinášíme přehled pouhých některých z nich, celkové číslo by bohužel bylo ještě daleko vyšší.

  • V pátek 22. října před šestou hodinou večer jel cyklista na jízdním kole po komunikaci z obce Radešov na Rejštejn, při sjíždění přímého úseku v mírném klesání havaroval mimo silnici a se zraněním byl transportován do nemocnice. Devětapadesátiletý cyklista z Kašperskohorska se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 3,21 promile alkoholu.
  • V sobotu 23. října jel řidič s vozidlem značky Škoda Fabia po obci Luby u Klatov a po půlnoci byl zastaven policisty, kteří zjistili totožnost sedmatřicetiletého cizince, jež se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 0,98 promile alkoholu. Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení, kde bylo provedeno lékařské vyšetření, ale odběr krve muž odmítl.
  • V neděli 24. října před třetí ráno strážníci kontrolovali v Plzeňské ulici v Klatovech řidiče Škody Octavia. Šestatřicetiletý muž z Prahy se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 0,90 promile alkoholu.
  • Po čtvrté hodině ráno v Nedanicích na Švihovsku řidič s vozem Citroën nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil levou přední částí vozidla do zídky kaple. Devatenáctiletý muž z obce na Švihovsku se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,85 promile alkoholu. Muž uvedl, že před jízdou požil alkoholické nápoje a policisté dále zjistili, že má uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od měsíce září 2021 na 12 měsíců.
  • V dopoledních hodinách policisté v Černošíně zastavili a kontrolovali dvaapadesátiletého řidiče s vozem Ford Focus. Krom toho, že policisté zjistili, že má muž platný zákaz řízení, při dechové zkoušce nadýchal více než promile alkoholu.
  • Týž den po jedné hodině odpoledne ve Švihově policisté kontrolovali řidičku s vozidlem značky Škoda Octavia. Sedmačtyřicetiletá žena z Prahy se podrobila dechové zkoušce a přístroj naměřil hodnoty 3,18 promile alkoholu.
  • Po osmé hodině policisté v Prusíkově ulici v Klatovech kontrolovali řidiče vozu Škoda Fabia. Osmatřicetiletý muž z obce u Nýrska se podrobil dechové zkoušce s výsledkem měření 1,00 promile alkoholu.

     Všemi případy se policisté dále zabývají, ve většině z nich byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky a v několika i pro podezření z maření úředního rozhodnutí a vykázání.

Foto: ilustrační - opilý řidič, starší případ


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.