Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Já nevěděl, že je to umění, já rozumím jen kravám!

Do největšího "Ferrero rocher" v Plzni se zavrtal moldavský škůdce a chystal se tam zřejmě zakuklit

7. června 2023 18:16 , aktualizace 18:41

Alkohol Cizinci


    Včera v podvečer před půl šestou byla hlídka policie vyslána na oznámení, že do umělecké instalace "Kulička" v Plzni U Zvonu údajně vlezl nějaký člověk.

(Pozn. red.: Umělecké dílo o průměru 330 cm vytvořil z hliníku, oceli a polyuretanu plzeňský sochař Benedikt Tolar a nazval jej Kulička. Vznik tohoto díla iniciovala Západočeská galerie aby pomohla přitáhnout pozornost plzeňské veřejnosti na pozemek U Zvonu, určený ke stavbě nové budovy galerie. U části veřejnosti se však spíše než Kulička vžil název Ferrero rocher odkazující na známé čokoládové pralinky.)


     Policisté na místě skutečně nalezli cizince, který s několika lahvemi vína odpočíval v dutině alobalové koule. Silně opilý muž na výzvu policistů vylezl otvorem ve stěně koule a uvedl, že je Moldavan a nemá doklady.

     Než policisté ověřili jeho totožnost, muž nám ochotně vysvětlil, že nemá peníze, protože musel v nemocnici zaplatit 24 tisíc za ošetření a navíc pokutu 3 tisíce korun za ztrátu dokladů, a že potřebuje někde přenocovat, než vyrazí do Líní ucházet se o práci na farmě s krávami. 

     Na otázku, proč ale při snaze někde přenocovat musí poškozovat vystavené umělecké dílo, muž odpověděl, že nevěděl, že jde o umění, že rozumí skutečně jen kravám.


 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.