Foto Video

Morgan - agresivní nevychovanec a nebo skvělý parťák i kámoš dětí?

Služební pes hravě zvládl zpacifikovat pachatele i předvést ukázku pro děti

pátek 13. května 11:24 , aktualizace 11:29

Městská policie Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Náš nedávný článek o agresivním opilci, který se v Šafaříkových sadech pokusil napadnout nejprve psovoda městské policie a poté i kopnout jeho psa, vzbudil mezi čtenáři velkou pozornost a zájem o nejnovější čtyřnohou posilu plzeňských strážníků, psa Morgana.

Článek si můžete přečíst zde:

Že nakopnout služebního psa je fakt blbost, pochopil agresor pozdě

Že nakopnout služebního psa je fakt blbost, pochopil agresor pozdě

09. 05. 2022, 15:42, aktualizace 13. 05. 2022, 11:15

Mladý služební pes Morgan má za sebou první úspěšný zásah, gratulujeme

     Kontaktoval nás ale také čtenář, který prý celý zákrok viděl, a tvrdil nám, že prý byl pes agresivní, nevychovaný a psovod ho údajně nezvládal.

     Co je tedy jednodušší, než se na toho "agresivního, nevychovaného a nezvladatelného" psa zajet podívat a přesvědčit se na vlastní oči. Muže, který o psu tvrdil, že je nevychovaný, jsme na ukázku pozvali také, ale bohužel na naši pozvánku nereagoval.

     My jsme se s Morganem a jeho psovodem Zdeňkem setkali na ukázce výcviku služebního psa pro děti z kroužku v centru Radovánek a jak to probíhalo, se můžete podívat sami:


     Na ukázce Zdeněk s Morganem dětem společně ukázali procvičování poslušnosti a poté Zdeněk zodpověděl dotazy dětí i přítomných rodičů ohledně práce psovoda městské policie i samotného Morgana. Zdeněk dětem například prozradil, že ačkoli je pro spoustu psů nejlepší odměnou pamlsek, Morgan je spíš na míčky.   

 Zdeňka jsme se na Morgana samozřejmě také trochu vyptali

     Psovod Zdeněk nám po ukončení ukázky vysvětlil, že Morgan je nástupcem jeho předchozího služebního psa Vira, který u něj v současné době tráví svůj psí důchod. 
     Morgan je dvouletý celočerný Německý ovčák , kterého Zdeněk pro práci u městské policie cvičí od pěti měsíců věku. "Je to mladý, aktivní a hravý pes, kterého práce vysloveně baví. Teď v březnu prošel zkouškami ve výcvikovém středisku Policejního prezídia PČR nutnými pro službu u městské policie, ve kterých například při poslušnosti dosáhl krásného výsledku 91 bodů ze sta možných. Další odborné zkoušky nás čekají na podzim," řekl nám Zdeněk.
     "K lidem Morgan není nijak agresivní, ale ve chvíli, kdy by mě někdo napadl, bude mě bránit. Společně s Virem ho mám doma, a trávíme spolu opravdu velké množství času, takže jsme si blízcí," dodal ještě.


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.