Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Motorkář najel do kamionu

Veliký dík patří muži a ženám, kteří přispěchali motorkáři na pomoc

12. října 2019 16:27 , aktualizace 16:44

Partner článku – Mraknet

     Dnes v půl třetí odpoledne došlo ve Spáleném Poříčí ve Štítovské ulici u odbočky na Blovice ke střetu motorkáře s kamionem.
     Motocyklista narozený v roce 1991 při průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl svůj stroj a narazil do protijedoucího kamionu, který řídil muž narozený v roce 1977.
     Motocyklistovi okamžitě na pomoc přispěchal mladý muž a několik žen, které se zde účastnily závodů se psy. Tito svědci zahájili první pomoc a zároveň volali na tísňové linky, takže na místo vyrazili záchranáři, hasiči a policisté. 
     Ukázalo se, že motocyklista měl velké štěstí, dopadl totiž pouhý metr od kamenných patníků a z hrozivě vyhlížející nehody tak vyvázl bez vážných zranění přímo ohrožujících jeho život. Do nemocnice byl transportován záchranáři již při vědomí.
     Policisté na místě provedli testy na přítomnost alkoholu u obou řidičů, zatímco řidič kamionu měl test negativní, motocyklista nadýchal malé množství alkoholu a to 0,25 promile.
     Více lidí chválilo mladého muže, který jako první přispěchal na místo, poskytoval první pomoc a do příjezdu záchranných složek řídil vše na místě. Ukázalo se, že jde o příslušníka Vězeňské služby ČR z věznice Plzeň, který zde byl ve svém volnu na výletě s dětmi.
      Tohoto muže jsme následně kontaktovali a on nám uvedl, že jeho jednání bylo samozřejmé a první pomoc je součástí jejich výcviku. Požádal nás ale, abychom uveřejnili poděkování všem ostatním lidem, kteří na místě pomáhali, prý byli, citujeme "skvělí a všichni se do pomoci výborně zapojili". Toto poděkování samozřejmě velice rádi uveřejňujeme.


 
Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.