Foto

Motorkář střet s autem nepřežil

Tři nehody motocyklů za odpoledne, z toho jedna tragická

17. října 2018 15:08 , aktualizace 15:24

Nehody Smrt Záchranáři

     Všechny záchranné složky včera kolem půl druhé odpoledne vyjížděly k dopravní nehodě, kde došlo ke střetu nákladního vozidla s motocyklem. 
     "Z dosavadního šetření vyplývá, že 55letý řidič nákladního vozidla s návěsem, který jel v obci Chodová Planá ve směru jízdy na obec Trstěnice, neměl dodržet bezpečnou vzdálenost za 54letým řidičem na motocyklu značky Indian a v době, kdy motocyklista zastavil, jelikož před ním jedoucí vozidlo rovněž zastavilo z důvodu odbočování vlevo, došlo ke střetu přední části nákladního vozidla se zadní částí motocyklu," popsala nehodu tisková mluvčí policie.
     Následkem střetu utrpěl řidič motocyklu zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Řidič nákladního vozidla neutrpěl žádná zranění. 
     Při šetření nehody se oba řidiči podrobili dechové zkoušce, které byly s negativními výsledky. Dopravní nehoda je nadále v šetření policie.

     Týž den odpoledne došlo nedaleko Nýrska k tragické dopravní nehodě. Řidička s vozidlem značky Škoda Fabia v šestnáct hodin vyjížděla z místa ležícího mimo komunikaci u odbočky na obec Starý Láz a při vyjíždění došlo ke střetu s přijíždějícím motocyklem značky Yamaha XV535, se kterým jel řidič po hlavní komunikaci směrem na Nýrsko. Následně došlo ke srážce levé přední části vozidla s motocyklem a pádu řidiče.
     Při dopravní nehodě motocyklista, čtyřiasedmdesátiletý muž z obce u Nýrska, utrpěl zranění na jejichž následky na místě zemřel.
     "Lékař po neúspěšné resuscitaci musel konstatovat smrt," řekl nám tiskový mluvčí záchranářů.
     "Provedená dechová zkouška i test na návykové látky byli u pětačtyřicetileté řidičky z Janovicka s negativními výsledky," doplnila tisková mluvčí policie.
     Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

     K další nehodě motocyklu došlo také včera v 19.25 hodin, když jel řidič s motocyklem BMW 650 po silnici ve směru od obce Drslavice na Tupadly a po projetí levotočivé zatáčky vjel s vozidlem vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu.
     "Při dopravní nehodě došlo ke zranění, osmadvacetiletý řidiče z Klatov i spolujedoucí a oba byli převezeni do nemocnice. Odhadnutá hmotná škoda činí 30 tisíc korun. Provedená dechová zkouška byla u řidiče s negativním výsledkem," uvedla tisková mluvčí policie k tomuto případu.

Foto: PČR