Video

Motorkáře vyděsila policejní siréna natolik, že havaroval

Muž měl platný zákaz řízení a test na drogy raději odmítl

3. srpna 2019 00:55 , aktualizace 11:11

Partner článku – ZOXO


     Hlídka strážníků Městské policie Sušice ve čtvrtek kolem poledne zahlédla jedoucí motocykl bez registračních značek, takže za ním samozřejmě vyjela. Když hlídka motocykl dohnala, zjistili strážníci, že řidič je podobný jim dobře známému muži, který má zadržený řidičský průkaz a již ho také pronásledovali před necelým měsícem a zadrželi ho až pod hrozbou namířené zbraně.
     Hlídka tedy na křižovatce ulic Pod Antonínem a Jana Palacha spustila sirénu, což osmačtyřicetiletého místního muže natolik vyděsilo, že udělal chybný manévr, namířil si to na dům a pořádně se vysekal.
     Strážníci muže zajistili, preventivně přivolali záchranáře, kteří ale zjistili, že muž má pouze drobné oděrky a tak ho strážníci na místě předali kolegům od policie."Strážníci nám předali řidiče, který jel na motocyklu značky Zhejiang XMotos a bylo zjištěno, že muž má soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel až do ledna roku 2020," uvedla mluvčí policistů.
     Dále se ukázalo, že muž je dle všeho zřejmě pod vlivem drog, dechové zkoušce na přítomnost alkoholu se totiž ochotně podrobil, ta byla s negativním výsledkem, ale test na drogy jednoznačně odmítl a poté odmítl i lékařskému vyšetření spojené s odběrem biologických materiálů.
     "Po třinácté hodině byl muž převezen na policejní oddělení k provedení dalších úkonů. Ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," doplnila ještě mluvčí policistů.


 


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.