Foto Video

Vteřiny před smrtí - policie uvolnila video

Motorkář se rozhodl ujet policii v protisměru po dálnici a o pár vteřin později zemřel

pátek 16. dubna 10:05 , aktualizace 10:18

Dálnice Doprava Nehody Smrt

Aktualizace: 


     Dopravní nehodě s fatálními následky předcházelo to, že jednačtyřicetiletý motocyklista se řítil vysokou rychlostí po dálnici D5 ve směru od Plzně na Prahu a policisté mu mezi 6. a 7. kilometrem naměřili rychlost více než 200 kilometrů v hodině. Motocyklista sjel z dálnice Exitem na Rudnou, kde na výzvy k zastavení hlídce nejprve zastavil, ale když k němu policisté přistoupili a chtěli ho zkontrolovat, začal jim ujíždět.
     Muž najel na dálnici D5 do protisměru ve směru na Plzeň a ujížděl vysokou rychlostí, ale po ujetí asi 250 metrů čelně narazil do protijedoucí dodávky Ford Transit, kterou řídil devětapadesátiletý muž. Po střetu zůstal řidič dodávky ve voze zaklíněný, motocykl začal hořet a motocyklista zůstal na dálnici ležet bez známek života.
      Na místo vyjely všechny záchranné složky a provoz na dálnici byl z důvodu maximálního urychlení zahájení záchranných prací uzavřen v obou směrech. Hasiči provedli komplikované vyproštění řidiče dodávky hydraulickým nářadím a současně jedním vodním proudem likvidovali požár motocyklu. Po ošetření zdravotnickou záchrannou službou pak přenesli zraněného muže do vrtulníku, kterým byl pacient transportován do jedné z pražských nemocnic. Motocyklista utrpěl při nárazu mnohačetná zranění neslučitelná se životem a lékař u něj již mohl pouze konstatovat smrt.

      Veškerými okolnostmi se zabývají kriminalisté z Prahy venkov-západ, kteří u zemřelého nařídili soudní pitvu. Šetřením na místě u motocyklisty v dostupných evidencích zjistili, že řídil stroj s platnou blokací řidičského oprávnění.

Původní článek:

     Dopravu mezi Plzní a Prahou komplikuje velmi vážná dopravní nehoda, ke které došlo před jednou hodinou odpoledne na pátém kilometru dálnice D5 u Rudné.
     Motocykl Kawasaki, jehož řidič ujížděl před policií, se během jízdy otočil do protisměru a krátce poté čelně narazil dodávky Ford Transit jedoucí směrem na Plzeň. "Motocyklista narozený v roce 1979 ujížděl hlídce, nerespektoval výzvy k zastavení, otočil se na dálnici do protisměru a čelně se střel s automobilem," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policisté motocyklistovi naměřili rychlost přes 200 kilometrů v hodině, a proto ho na sjezdu na Rudnou chtěli zastavit, muž ale ve snaze ujet urazil protisměrem asi 250 metrů, a poté došlo k nehodě. Po střetu zůstal v dodávce zaklíněný zraněný její řidič a museli ho vyprostit hasiči, motorkář, jehož stroj začal po nárazu i hořet, utrpěl tak vážná zranění, že mu již nebylo pomoci a na místě zemřel. Během zásahu na dálnici přistával i vrtulník letecké služby policie.
     Dálnice byla nejprve obousměrně uzavřena, kolem druhé hodiny odpoledne byl obnoven provoz ve směru na Prahu, a později byl částečně otevřen i směr na Plzeň. Dopravní omezení v místě je hlášeno přibližně do šesti hodin večer.

Foto: PČR a čtenář
Video: PČR Aktu.cz