Foto

Motorkáři vzali spravedlnost do vlastních rukou

Motorkáři zloděje vypátrali a zcela vyděšeného ho předali policii

neděle 9. června 17:20 , aktualizace 19:49

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V sobotu ráno jsme vás informovali o páteční krádeži kompletně upravené motorky KTM 400 EXC a poprosili o pomoc. Čtenáři se činili a jen za dopoledne článek díky sdílení četlo téměř 50 tisíc lidí.

Policejní pronásledování

     Netrvalo ani hodinu a ozval se první svědek, který uvedl, že tuto motorku v noci z pátku na sobotu kolem jedné hodiny ráno mezi Radobyčicemi a Liticemi pronásledovalo několik hlídek policie.
     Mluvčí policie tuto informaci potvrdila a dle našich později zjištěných informací muž na motorce jel dle jejího maximálního výkonu a kdykoliv se k němu nějaké policejní auto přiblížilo, strhl motorku do příkopu a ujel polem. Několikrát se policistům ztratil, několikrát se znovu našli, až asi po půl hodině zmizel přes pole definitivně. 

Pro motorku si přijeli dodávkou

     O několik hodin později se ozval další svědek, který motorku viděl v Dvořákově ulici v Plzni na Borech stát u křoví. Vzpomněl si, že viděl náš článek a zavolal na číslo majitele, které bylo v článku zveřejněno. 
     Mladý majitel stroje okamžitě vyrazil na uvedené místo a cestou zavolal policii. "Ti parchanti si přijeli s dodávkou VW Transportér a právě se snažili moji motorku nastartovat, zařvali jsme na ně ať se nehýbají a počkají na policii. Oni se ani nepohnuli a bylo vidět, že z nás mají obrovský strach. Asi pochopili, co bychom jim vše udělali, kdyby jen mrkli," smál se majitel motorky. Policie dorazila bleskurychle, muže si od motorkářů převzala a z místa je odvezla na obvodní oddělení Bory k výslechu. Na místo dorazil i výjezd z kriminálky, motorku ohledal, a pak ji vrátil šťastnému majiteli.
     "Na motorce je škoda tak za 40 tisíc, ohnutá přední vidlice, úplně modrý motor, poškozené svody, vytržená spínací skříňka, ulámané blinkry a mnoho dalšího. Ten prasák si ji vytunil dle svého, flexou uřízl zadní díl a na registrační značku si frajersky přivrtal zespodu," sdělil nám majitel motorky. 

Motorkáři mi málem dali přes hubu
     Celá akce měla jednu úsměvnou epizodu. Když šťastný motorkář jel na vráceném stroji domů, u Křimic ho zablokovali dva neznámí motorkáři jedoucí na strojích Adventure 950 a Duke 1290, donutili ho slézt z motorky a sdělili mu, že četli, že je tento stroj kradený a dostane po tlamě. "Vysvětloval jsem jim, že je to opravdu ona a že já jsem její majitel a policie mi ji před pár minutami vrátila," smál se majitel motorky a dodal: "Těmhle motorkářům samozřejmě patří veliký dík a jsem rád, že se nejprve ptali než mlátili."


      

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.