Foto Video

Honička se zfetovaným motorkářem napříč celou Plzní

Muž se zákazem řízení ujížděl policii a během toho dvakrát naboural do vozu policie

18. června 2018 17:10 , aktualizace 17:16

Doprava Drogy Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne v pátek 15. června policejní hlídka prováděla hlídkovou činnost v centru Plzně v Jízdecké ulici, když spatřila jedoucí motocykl tovární značky Honda Fire, jehož řidič jel směrem k ulici Přemyslova. 
     "Provedenou lustrací motocyklu v evidencích Policie ČR bylo zjištěno, že registrační značka nesouhlasí s tovární značkou jedoucího motocyklu. Po tomto zjištění se policisté rozhodli daný motocykl zastavit předepsaným způsobem dle zákona, a to rozsvícením červeného nápisu "STOP" vpředu," popsala začátek konfliktu tisková mluvčí policie.
     Na tuto výzvu řidič reagoval pouze zrychlením a snahou ujet za každou cenu. 
     Hlídka policie začala motocykl bezprostředně pronásledovat a řidič motocyklu svou riskantní jízdou opakovaně ohrožoval bezpečnost v silničním provozu. 
     Několikrát dopravní nehoda pouze hrozila, ale bohužel ke skutečné nakonec opravdu došlo. Poprvé, když na křižovatce ulic Přemyslova a Sady 5. května došlo ke střetu motocyklu a služebního vozidla. Ani po tomto střetu řidič motocyklu nezastavil, ve své nebezpečné jízdě pokračoval, a jel dále směrem do ulice Sady 5. května, pak dále na Roudnou a Bílou Horu, kde motocyklista nezvládl řízení v levotočivé zatáčce a došlo opět ke střetu motocyklu se služebním vozidlem. 
     Pronásledovaný řidič po střetu vyjel vpravo na nezpevněnou část komunikace, kde se svým motocyklem havaroval. Poté se řidič snažil znovu ujet, ale když se snažil motocykl zvednout zpět na kola, policisté mu tom zabránili a muže na místě zadrželi. 
     "Provedenou lustrací bylo dále zjištěno, že se jedná o 35letého řidiče, který má platnou blokaci řidičského oprávnění a platný zákaz řízení motorových vozidel. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Dále byl u muže proveden orientační test na zjištění přítomnosti návykových látek s pozitivním výsledkem, a to na pervitin," vysvětlila mluvčí důvody mužova riskantního chování.
     Následně byl řidič vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení, kdy řidič se dobrovolně podrobil pouze lékařskému vyšetření a následný odběr odmítl. 
     V současné chvíli je tento případ šetřen plzeňskými dopravními policisty. V případě uznání viny hrozí řidiči za tento skutek až tříletý trest odnětí svobody. Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.