Foto

Minulý týden nám redakci vyřadil zásah blesku

Rychlý a stabilní přístup k internetu je pro nás klíčový, děkujeme firmě Mraknet

pondělí 28. května 21:36 , aktualizace 21:37

Partner článku – Mraknet

     Pro naší práci je samozřejmě nezbytné kvalitní a stabilní internetové připojení. Bohužel dosavadní poskytovatel nedokázal  toto ani po několikaleté spolupráci zajistit. Velkým problémem také bylo, že tento poskytovatel nebyl schopen pružně řešit výpadky ani technické obtíže.

     Velice nás tedy potěšila nabídka našeho nového partnera, firmy Mraknet, bezdrátově napojit naší redakci i další prostory v budově na jejich síť.
     Samotná montáž i přes komplikace dané stavebním řešením budovy, ve které sídlíme, trvala jen pár hodin, a to včetně návrhu řešení vyhovujícího našim potřebám.
     Na této nové síti jsme připojeni již dva týdny a dokonce jsme si společně s techniky Mraknetu prošli i neplánovanou zátěžovou zkouškou v podobě blesku, který nám během bouřky minulý týden novou anténu zlikvidoval.
     S tímto novým poskytovatelem jsme tedy maximálně spokojeni a to nejen s kvalitou a stabilitou připojení, ale hlavně s přístupem a servisem.

     Co vše vlastně bylo potřeba a jak proběhla realizace připojení nám popsal zástupce firmy Mraknet:

     Naši technici, po složitějším hledání vhodného místa pro umístění přijímací antény, připojili Vaši redakci pomocí malé, lehké, ale přesto velice výkonné antény. Tato anténa využívá v současné době jeden z nejmodernějších bezdrátových standardů IEEE 802.11ac.
     Zároveň, kvůli nemožnosti vybudovat anténní stožár, osadili technici tuto anténu na speciální držák, který se uchycuje přímo pod střešní tašku. Odpadá tím nutnost výstavby nového stožáru, se kterým je vždy spojen nový prostup skrz střechu, kotvení stožáru atd.

     Tato anténa je bezdrátově připojena na náš vysílací bod, který je připojený pomocí páteřního mikrovlnného spoje a ten je již zapojen přímo do naší optické sítě, což je v současné době jedna z nejmodernějších technologií, která dosahuje vysoké stability a hlavně rychlosti. I díky tomu dosahuje průměrná rychlost Vašeho připojení na hodnoty kolem 70-80 Mbit/s oběma směry.

     Od zmiňované antény byl natažen venkovní FTP kabel s ochranou proti UV záření, nehrozí tak, po pár letech, rozpad kabelu a skrz nový výkonný router byla připojena Vaše redakce, oba potřebné byty a další provozovna v budově.
     Ve všech požadovaných místnostech byly osazeny nové Wi-Fi přístupové body, aby se mohl každý návštěvník provozovny připojit na vysokorychlostní internet.

     Nad celou touto službou pak dohlíží 24h denně, 365 dní v roce naše dohledové centrum. V případě poruchy pak jsou objekty jako například firmy řešeny našimi techniky prioritně.
    V neposlední řadě je potřeba říci, že celá instalace vč. veškerého materiálu a zařízení vyšla na cca 8.000,- Kč a měsíční poplatek za přípojení na pouhých 300,- Kč měsíčně.

Zásah bleskem

     Díky bouřce, která se minulý týden přehnala naším krajem jsme si i zmiňované řešení problému techniky mohli vyzkoušet. Jeden z blesků totiž nově zbudovanou síť vyřadil.
     Technici Mraknetu k nám dorazili do půl hodiny od zavolání a během chvíle zjistili, že výboj poškodil anténu na střeše. I přes déšť technici neváhali, vylezli na střechu a poškozenou anténu bleskově vyměnili. 
     Připojení k internetu, které je pro naší práci klíčové, tak bylo obnoveno ani ne do hodiny od vzniku problému.

     Za tento přínos naší práci firmě Mraknet srdečně děkujeme a Vám čtenářům můžeme jejich služby jen doporučit.Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.