Muž dlouhodobě týral svoji maminku

Matce ze života udělal peklo, vystěhoval jí nábytek, vyházel potraviny, uzavřel jí přívod vody, škrtil jí

středa 20. března 16:19 , aktualizace 16:30

Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Plzeňští kriminalisté začali šetřit neuvěřitelný případ týrání osoby žijící ve společném obydlí. Dle mluvčí policie vše začalo již v červenci loňského roku.
     Muž nejprve opakovaně hrubě nadával své 63leté mamince, se kterou společně žije v domě v Plzni. Bohužel se vše stupňovalo, muž matce vyčítal, že dělá všechno špatně a útoky přibývaly, muž například ženě vyhazoval věci, které nakoupila v obchodě nebo ji stále vulgárně urážel. Později slovní útok přešel i do fyzického, muž chytil matku pod krkem a škrtil ji.
     Žena se ve strachu ze syna obrátila na advokáta, který začal konat a násilníka obeslal dopisem. Bohužel, muž místo toho, aby se nad svým chováním zamyslel, jednal naprosto opačně, rozčílil se a začal matce vyhrožovat likvidací jejích věcí. Následně ve vzteku ženě vystěhoval z domu nábytek a kuchyňské spotřebiče, které nechal na dvoře a také jí uzavřel přívod vody s tím, že když může psát advokátům, může chodit pro vodu k benzinové pumpě.
     Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin týrání osoby žijící ve společném obydlí a případem se nadále zabývají. Dvaačtyřicetiletému muži nyní hrozí čtyři roky vězení.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.