Foto

Seniorka zraněná při útoku autem na Dům pro seniory zemřela

Zadržený Josef K. je stále na psychiatrii, policisté ho zatím nemohou obvinit

pondělí 8. června 09:04 , aktualizace úterý 9. června 08:08

Smrt

     Před týdnem jsme informovali, že v neděli 31. května najel dveřmi do Domu s pečovatelskou službou Panorama v ulici U Penzionu v Tachově dvaatřicetiletý Josef K., jehož babička je v domově ubytována a jehož osoba je policii již dobře známa kvůli předchozí trestné činnosti, například, když ničil auta, ale i problémům s drogami. Poté se léčil, protože mimo jiné tvrdil, že jedná v Boží vůli a zachraňuje svět.

Smrt paní B.

     Poté, co Josef K. projel do vestibulu domu, došlo ke zranění třiadevadesátileté seniorky. Podle prvotních zpráv byla žena sražena autem, později se ale ukázalo, že mnohačetná zranění si žena způsobila při pádu, když vyděšená před autem ustupovala. Přímo k jejímu sražení tak nedošlo.
     Záchranná služba zprvu uváděla, že žena utrpěla pouze lehká zranění, bohužel se ale ukázalo, že obrovský šok z najetí vozu vše značně zkomplikoval a babička přes veškerou snahu lékařů v pátek v nemocnici zemřela.

Zařídil to Bůh!

     Josef K. po zdemolování vestibulu z vozu vystoupil, došel do patra za svou babičkou a měl jí údajně sdělit, že to nakonec vše zařídil bůh. Poté z budovy uprchl do zahrad přilehlých rodinných domů, kde byl krátce na to zadržen tachovskými policisty, kteří také uzavřeli celou budovu.
     Dechová zkouška i test na drogy byly u muže negativní a vyšetřování případu si převzali kriminalisté.

Obviněn zatím není, střeží ho na psychiatrii

     "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Zadržený muž je nyní hospitalizovaný v plzeňské nemocnici, kde je v péči zdravotníků a pod policejním dohledem.
     Motiv jeho jednání nelze v tuto chvíli zcela jasně určit, s největší pravděpodobnosti to bude předmětem odborného zkoumání,"
uvedla minulý týden tisková mluvčí policie s tím, že kriminalisté čekají na výsledky lékařských zpráv.