Foto

Týraná březí fenka dnes podstoupila další veterinární vyšetření

Aktualizace případu: Muž mrštil s březí fenkou o zem, svědci ho pak předali policii

pondělí 17. května 14:18 , aktualizace 14:18

Zvířata

Partner článku – Mraknet

Aktualizujeme

     Dnes jsme se samozřejmě zajímali, jak na tom fenka je. V plzeňském útulku nám prozradili, že ještě včera večer jí předběžně prohlédla veterinářka a dnes zvíře podstoupilo kompletní zdravotní prohlídku. Naštěstí je dle veterinářky mimo ohrožení života fenka i štěňátka v ní.
     Bohužel jsme se ale také dozvěděli, že fenka není v útulku poprvé, i že není očkovaná a ani očipovaná, takže muž zcela evidentně péči o ni dlouhodobě zanedbával a vše pak vyvrcholilo včerejším excesem.

     Na všechny zájemce o fenku pak máme jednu velkou prosbu přímo od ošetřovatelů. Nevolejte do útulku, že byste o ni měli zájem. Jednak zvíře potřebuje delší veterinární péči, která je mu v útulku poskytována a pak je také předmětem trestního řízení, takže z těchto důvodů ji zatím vydat nelze a zbytečné telefonáty zatěžují ošetřovatele, kteří se potřebují věnovat i jiným zvířatům.

Původní článek

     Včera odpoledne kolem páté došlo v Plzni na Doubravce v parku V Homolkách k nepochopitelnému týrání zvířete. Muž podle svědků zvedl nad hlavu březí fenku menšího křížence a mrštil s ní o zem. Jeho počínání vidělo hned několik svědků, kteří jednak muži v dalším týrání bezbranného zvířete zabránili a samozřejmě také přivolali na místo policisty.
     "Já viděl na vlastní oči, jak s ní třískl o zem. Fenka, na které bylo jasně vidět, že bude mít štěňata, kňučela bolestí, tak jsem ji začal uklidňovat a moje maminka mezitím volala policii. Ten chlap co s ní praštil si ji zase chtěl vzít zpět, samozřejmě jsem mu jí ale nedal a řekl, že počkáme na policii. On mi začal vyhrožovat, že mě zbije, ale strach jsem z něj neměl, takže to pak vzdal," popsal nám událost na místě svědek.
     Na místo v krátké chvíli dorazily hlídky městské i státní policie. Policisté podezřelého zajistili a fenku si převzali strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat. Zvíře bylo odvezeno do městského útulku na Borských polích, kde ho prohlédne veterinář. 
     "Syn se staral o toho pejska a já volala policii, měla jsem samozřejmě strach, aby nám ten muž neublížil. Určitě za nás moc poděkujte policistům i strážníkům. Jednak za citlivý přístup k celému případu, pak za jejich vstřícnost i za snahu, aby tento čin nezůstal nepotrestaný. Byli jsme moc rádi, když jsme viděli, že jim tenhle nevinný psí život jim není lhostejný," uvedla nám pak na místě žena.
       Mluvčí policie nám telefonicky potvrdila, že se policisté případem momentálně zabývají, takže je ještě brzy na podrobnosti a zatím může uvést pouze to, že muž narozený v roce 1988 měl testy na alkohol i drogy negativní.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.