Muž se pokusil pobodat policisty, útok mířil na hlavu, a přesto útočník vyvázne bez trestu

Dle znalce není muž pro nepříčetnost trestně odpovědný a zřejmě skončí v ochranném léčení

7. března 2018 13:06 , aktualizace 13:49

Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V lednu jsme informovali o útoku nožem na policisty. Vše se odehrálo 23. ledna, kdy před sedmnáctou hodinou přijali policisté oznámení o fyzickém napadení v bytě v Randově ulici v Klatovech. Policisté okamžitě vyjeli na místo a zjistili, že sedmatřicetiletý syn již o dvě hodiny dříve fyzicky napadl svoji matku, které se ale naštěstí podařilo z bytu utéct bez zranění. Muž ozbrojený nožem se pak sám zamkl v bytě.
     K bytovému domu se dostavili i hasiči a zdravotníci. Muž na opakované výzvy policistů nereagoval, byt neotevřel a bylo podezření, že může ublížit sám sobě. Proto byl za asistence hasičů byt otevřen.
     "K součinnosti s PČR při otevření bytu v Randově ulici v Klatovech vyjela jednotka PS Klatovy. Jednotka provedla vylomení zámku," potvrdil naše informace tiskový mluvčí hasičů.
     "Policisté vstoupili do vnitřních prostor bytu, kde se v jedné místnosti nacházel muž, který držel v pravé ruce kuchyňský nůž, ruku měl nataženou a pokusil se policisty bodnout do těla i hlavy. Policisté zabránili útoku a za pomoci hmatů a chvatů muže zadrželi, přičemž utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice k ošetření," popsala tenkrát mluvčí policie.
     Vyšetřující lékař rozhodl o předání muže do psychiatrické nemocnice, kam byl za doprovodu policistů následně převezen a policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě.

Případ odložen - muž nebyl schopen své jednání ovládat ani rozpoznat

     Policisté však dnes museli případ odložit a útočník tak vyvázne bez trestu. K případu byl přibrán soudní znalec z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie, který vypracoval posudek a bylo zjištěno, že muž nebyl schopen své jednání ovládat ani rozpoznat.
     Závěr znalce zní, že muž není pro nepříčetnost trestně odpovědný a jeho pobyt na svobodě je nebezpečný. Policie tedy podala podnět k návrhu na vydání rozhodnutí o ochranném léčení muže.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.