Foto

Muž s téměř dvěma promile nezvládl řízení

Řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky

27. září 2022 18:40 , aktualizace 18:40

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V neděli krátce po půl páté ráno došlo na silnici mezi Postřekovem a Ždánovem na Domažlicku, k dopravní nehodě, po které skončilo osobní vozidlo mimo silnici.
     "Řidič osobního automobilu Škoda Octavia nepřizpůsobil rychlost, když chtěl při průjezdu křižovatkou ve směru od obce Postřekov s vozidlem odbočit vpravo ve směru na obec Ždánov, přejel přes komunikaci a následně havaroval v protilehlém silničním příkopu," uvedla mluvčí policie s tím, že při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče.

     Řidič se na výzvu policisty podrobil dechové zkoušce, která u něj prokázala pozitivní výsledek téměř dvě promile alkoholu. "S naměřenou hodnotou muž souhlasil a přiznal požití alkoholických nápojů před jízdou. Následně se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve," doplnila mluvčí policie.

     Policisté z dopravního inspektorátu Domažlice ve věci zahájili proti dotyčnému řidiči úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a nehodou se nadále zabývají.

Foto PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.