Opilý či zfetovaný muž zaútočil na tramvajačku

Před agresivním opilcem se žena musela zamknout v kabině

18. února 2021 14:18 , aktualizace 14:18

Alkohol Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – TUEBOR General Service

     Pořádnou scénu včera před půl devátou večer ztropil opilý či zfetovaný muž na konečné zastávce tramvaje linky číslo 1 na Bolevci. Řidička ho nalezla spát ve voze, společně s kolegyní ho vzbudila a vykázala z vozu. Muži se ale zřejmě z tepla vagónu nechtělo a vykázání ho tedy naprosto rozběsnilo, takže začal kopat do zastávky i tramvaje a dobývat se skrz uzavřené dveře dovnitř. 
     Vyděšená řidička se před agresivním a zjevně nepříčetným mužem uzamkla v kabině soupravy a na pomoc si přivolala strážníky. Ani jejich příjezd však muže neuklidnil. "Agresivnímu jednání muže museli čelit strážníci hned po příjezdu na místo. Křičel, byl vulgární a častoval je urážkami a vyhrůžkami," popsala tisková mluvčí strážníků a pokračovala: "Muž, který byl pod zjevným vlivem alkoholu nebo jiné omamné a psychotropní látky, zcela evidentně nekontroloval své chování. Hlídka se jej snažila uklidnit, ale agrese u něj stále vzrůstala a silou se pokoušel dostat přes zavřené dveře do právě přijíždějící tramvaje."
     Protože muž nereagoval na opakované výzvy, aby se uklidnil a odešel, jeho agresivita stále stoupala a obrátila se i proti strážníkům, museli vůči němu použít donucovací prostředky. Útočníka svedli na zem, a protože stále kladl aktivní odpor, skončil s pouty na rukou.
     "K odeznění akutní intoxikace byl devětatřicetiletý muž byl převezen do protialkoholní záchytné stanice. Dechovou zkoušku na alkohol ani test na přítomnost drog v těle nebylo možné u muže provést," doplnila mluvčí strážníků s tím, že protiprávní jednání muže bude předáno k dořešení správním orgánům. 

     Podle našich informací to není v poslední době jediný podobný problém tohoto muže, který si pod vlivem alkoholu přivodil. V pátek 5. února proti němu museli v pravé poledne strážníci zasahovat na centrálním autobusovém nádraží, kde se pokoušel násilím dostat do jednoho z autobusů.
     I v tomto případě muž svou agresivitu obrátil proti přivolaným strážníkům a donucovací prostředky proti němu musely být použity dokonce dvakrát. Po prvním útoku totiž opilce strážníci posadili na lavičku, kde se na chvíli uklidnil, ale v průběhu řešení se muž opět rozběsnil a pokusil se znovu na strážníky zaútočit. Strážníci ho proto svedli na zem a přiložili mu služební pouta. Při následné bezpečnostní prohlídce u agresora strážníci objevili dokonce šest nožů.
     V tomto případě se muž dechové zkoušce na alkohol podrobil s výsledkem téměř dvě promile a byl také převezen na záchytku.

Foto ilustrační

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost