Foto

Muž se čtyřmi promile, opilý řidič i vzteklý vandal

Strážnici o víkendu řešili několik případů spojených s alkoholem

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V pátek odpoledne zaměstnal strážníky městské policie v Plzni na Slovanech značně opilý muž ležící na chodníku u konečné zastávky trolejbusu č. 12.
     Hlídce se ho podařilo postavit na nohy, ale vzhledem k vysokému stupni opilosti se nebyl schopný na nich udržet a nezvládal chůzi po svých.
     Dechovou zkouškou, kterou u něj strážníci provedli, bylo zjištěno, že mu v dechu koluje 4,08 promile alkoholu a vystřízlivění byl dopraven do protialkoholní záchytné stanice.

     Během noční služby z pátku na sobotu zadrželi strážníci v Plzni na Doubravce řidiče osobního vozu Mercedes, který řídil opilý.
     Pozornost hlídky upoutal kolem druhé hodiny ráno v Jateční ulici rychlou jízdu a poté, co uviděl služební auto strážníků, ještě přidal. Strážníci vozidlo pronásledovali až do Duchcovské ulice, kde řidič sám sám zastavil.
     Když muž vystupoval z auta, poněkud vrávoral, ale strážníkům tvrdil, že před jízdou nebo během ní alkohol nepožil. Něco jiného ale ukázala provedená dechová zkouška, při které nadýchal 1,57 promile alkoholu.
     Případem se dál zabývají státní policisté.

     V neděli brzy ráno zajistili strážníci ze služebny Městské policie Plzeň-Střed na zastávce MHD v Tyršově ulici jednadvacetiletého muže, který si vztek vybíjel kopáním do skleněné výplně zastávky, kterou rozbil. 
     Vandal při dechové zkoušce na alkohol nadýchal více než jedno promile a od strážníků si ho převzali přivolaní policisté. 

Foto: MP

 
Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.