Muž se dvěma promile napadl záchranáře

"Roušku mám v prdeli," křičel na policisty opilec, který bránil záchranářům v ošetření ženy

středa 1. dubna 12:39 , aktualizace 13:22

Alkohol Cizinci Záchranáři Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera před devátou hodinou večer přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení od záchranářů, že v obci Brnířov ošetřují nějakou ženu a zákrok značně komplikuje opilý muž bez roušky, který zasahuje do ošetřování.
     "Opilý muž při příjezdu našich posádek začal na záchranáře křičet, vulgárně jim nadávat a vyhrožovat jim. Navíc kopáním do dveří vozů bránil posádce ve vystoupení k pacientce a poškozoval vozidla," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Na místo ihned vyjela policejní hlídka, která u sanitky nalezla muže bez roušky nebo jakékoliv jiné pomůcky k zakrytí nosu a úst. Policisté ho proto vyzvali, aby si v souladu s nařízením nasadil. Muž, podle našich informací původem Litevec, jim nejprve ukázal, že má roušku zavěšenou na krku, ale opakovaná výzva aby si jí nasadil, ho vysloveně rozběsnila.
     "Třicetiletý muž na výzvy policistů nedbal, reagoval vulgárně s sdělil jim, že se nákazy nebojí a že ho můžou zavřít," popsala tisková mluvčí policie. "Roušku mám v prdeli," opakovaně na policisty křičel zjevně silně opilý muž. 
     Policisté ho vyzvali k dechové zkoušce, při které mu bylo elektronickým přístrojem naměřeno 1,97 promile alkoholu v krvi.
     Při zajištění muž navíc policistům kladl aktivní odpor a neustále nereagoval na jejich výzvy, takže museli použít donucovací prostředky hmaty a chvaty. Následně byl muž eskortován do protialkoholní záchytné stanice v Plzni.
     Jeho jednání policisté zatím evidují jako přestupek proti veřejnému pořádku a přestupek podle krizového zákona, ale dle dotázaného právníka je klidně dobře možné i překvalifikování na trestný čin.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.