Foto

První pomoc sraženému poskytovali policisté mimo službu

Aktualizace článku: Muž se psem vešel přímo před auto a došlo ke střetu

pátek 1. února 13:18 , aktualizace 21:35

Nehody Záchranáři Zvířata

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes před půl dvanáctou došlo v Prokopově ulici v Plzni ke střetu auta se psem a chodcem. Podle informací z místa muž se psem vešel přímo před směrem k Americké třídě jedoucí automobil Škoda Citigo. Řidič vozu již nestačil střetu zabránit a tak automobil srazil nejprve psa a vzápětí i chodce.
     Místem v tu chvíli zrovna projížděl policista mimo službu s kolegyní, který okamžitě zastavil a oba se vydali zraněnému muži na pomoc. "Projížděli jsme zrovna kolem, tak jsme zastavili a šli pomoci. Nikdo jiný nezastavil, jen před námi jedna slečna. Krom ní a ještě jednoho muže sraženému nikdo nepomohl. Poskytli jsme mu první pomoc do příjezdu záchranných složek a kolegyně mezitím uklidňovala přítelkyni zraněného," popsal nám policista.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky, muže po ošetření transportovali do nemocnice záchranáři. „Muž, ročník 1964, byl transportován se středně těžkým zraněním na urgentní příjem Fakultní nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí záchranné služby.
     Nehoda v místě částečně blokuje dopravu, okolnosti střetu v tuto chvíli šetří policisté.
     „U řidiče narozeného v roce 1972 byla dechová zkouška provedena s negativním výsledkem. Policisté se událostí v dopravě ještě na místě zabývají a zjišťují její veškeré okolnosti, které budou předmětem dalšího šetření,“ uvedla tisková mluvčí policie. 
     Pes zraněný při střetu se utrhl z obojku a z místa nehody utekl. Na místo byla proto povolána i hlídka strážníků z odchytové služby zvířat. Strážníci teď v okolí hledají zraněné zvíře, aby se i jemu mohlo dostat ošetření. Mělo by se jednat o tmavého vlčáka bez obojku. V případě, že byste psa zahlédli, volejte prosím linku 156.

Foto: KP a čtenář


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!