Foto

Muž se rozhodl oběsit

Včasný zásah policistů zachránil sebevrahovi život

úterý 30. dubna 09:18

Sebevraždy Záchrana života

Partner článku – Prestol Holding

     V pátek 26. dubna krátce před jednou hodinou ranní byla policejním operačním důstojníkem vyslána hlídka obvodního oddělení ve složení pprap. Jiří Petr a pprap. Jiří Flender na adresu v Karlových Varech, kde se měl nacházet muž, který volal na linku 156, že ho nebaví život a chce skončit se životem.
     Policisté ihned vyrazili na místo, vyběhli na půdu a nalezli zde napůl ležícího muže, který měl kolem krku uvázaný kabel, z druhé strany uvázaný přes trám půdy. Muž napohled nejevil známky života a byl bezvládný.
     "Pprap. Jiří Flender muže zezadu uchopil pod pažemi a nadzvedl jej, a pprap. Jiří Petr rozvázal kabel kolem trámu, aby ho uvolnil a mohl ho rozvázat z mužova krku," popsala tisková mluvčí policie.
     Poté hlídka začala muži poskytovat muži první pomoc a on po chvíli zachroptěl a začal pomalu dýchat. Následně muže policisté posadili a opřeli o trám, kde již začal přicházet k vědomí.
     Na místo byla ihned přivolána Zdravotnická záchranná služba, která si muže po svém příjezdu převzala a následně transportovala do nemocnice.

     Včasným příjezdem policisté zabránili muži v dokonání ukončení jeho života. Oba policisté po zákroku uvedli, že jsou rádi, že muže včas našli a podařilo se jim ho zachránit, neboť lidský život je to nejcennější, co člověk má.

Foto: PČR

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost