Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Nebezpečný recidivista řádil na čerpačce

Obsluha se klepala strachem, zatímco "zákazník" s velmi bohatou trestní minulostí řádil jako šílenec

9. června 2021 14:32 , aktualizace 16:26

Alkohol Napadení Záchytka Zadržení pachatele

     V pondělí v noci chvíli před půlnocí došlo v Plzni na čerpací stanici OMV k nepochopitelnému chování zákazníka. Muž si přišel na čerpačku nakoupit, z chladicího boxu si vzal jednu plechovku piva a zamířil k pokladně. Když obsluha čerpací stanice muži sdělila, kolik má za pivo zaplatit, muž se začal chovat agresivně a křičel, že pivo je moc drahé. Poté s plechovkou začal mlátit o pult tak silně, že praskla a pivo pocákalo jak prodavačku, tak i celý pult a vystavené zboží. 


     Následně se muž vrátil k chladicímu boxu a několikrát do něj udeřil, v důsledku čehož z police boxu spadly skleněné láhve limonád a rozbily se. Muž si vzal další plechovku piva a prodavačce oznámil, že toto druhé pivo již nezaplatí. Toto samozřejmě prodavačka odmítla, načež muž po ní plechovkou piva hodil a chtěl po ní vrátit peníze za první vyteklé pivo, u kterého sám mlácením poškodil plechovku. Když žena vydat peníze odmítla, agresivní muž uchopil platební terminál a začal s ním mlátit, čímž ho poškodil.
      Naštěstí se na čerpací stanici nacházeli další tři muži, kteří útočníka zpacifikovali, zatímco prodavačka zavolala hlídku policie. Policisté čtyřicetiletého muže vyzvali k dechové zkoušce na alkohol a ta jim ukázala pozitivní výsledek přes dvě promile alkoholu. Opilý muž následně skončil na protialkoholní záchytné stanici a po vystřízlivění ho čekalo vysvětlování na policii.

    Podle našich informací byl tímto útočníkem Jaroslav Ch., několikrát trestaný i za velice závažnou násilnou trestnou činnost, který je také mnohaletý uživatel pervitinu. O tomto muži jsme již minimálně dvakrát psali, naposledy v roce 2016.

    V prvním případě Jaroslav Ch. v Kollárově ulici napadl staršího muže venčícího pejska, kterého nejprve požádal o cigaretu. Ten odvětil, že nekouří a to byl jediný důvod útoku, při kterém se Jaroslav Ch. okamžitě pokusil lahví, kterou držel v ruce, muže udeřit do obličeje a když napadený uhnul, v útoku pokračoval. „Řval na celou ulici, že mě zabije a že mi udělá reklamu na kterou nikdy nezapomenu. Prostě se choval jako naprostý psychopat a evidentně byl zdrogovaný,“ popsal nám tehdy napadený muž, kterého zachránilo pouze to, že ze zdejší restaurace vyšlo několik mužů, Jaroslav Ch. se zalekl a dal se na útěk. Na místo sice okamžitě vyjelo několik hlídek policistů, ale pachateli se podařilo ztratit v parku za Plazou.

     K dalšímu útoku došlo o několik dnů později. Jaroslav Ch. tehdy přecházel po přechodu pro chodce u Palackého náměstí a proti němu šla jednaosmdesátiletá babička. Ačkoli se s ní Jaroslav Ch. neznal a nedošlo k žádné výměně názorů, také ji naprosto bezdůvodně napadl a dokonce neváhal takto starou paní udeřit pěstí do obličeje.
     Stará paní po ráně upadla, udeřila se ošklivě hlavou o asfalt a z místa ji museli transportovat záchranáři do nemocnice, mimo jiné i s poraněním oka. I v tomto případě se Jaroslav Ch. dal na útěk, ale pronásledoval ho teprve patnáctiletý chlapec, který telefonem navigoval hlídky policie. Ty potom Jaroslava Ch. zadržely v tramvaji a o několik dní později stanul tehdy pětatřicetiletý recidivista před soudkyní, která ho poslala do vazby.

Jaroslav Ch. tehdy vypadal takto:


 


 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost